Słuchawki Bowers&Wilkins

Rozpocznijmy spokojnie, bez przesady. Na pierwszym miejscu naszej listy ląduje gadżet, który choć bardzo luksusowy, jest w zasięgu wielu Mikołajów. Jeśli tak jak my, cenicie sobie dźwięki najwyższej jakości, to z pewnością przywiązujecie wagę do sprzętu grającego. Właśnie dlatego słuchawki brytyjskiej marki Bowers&Wilkins powinny znaleźć się także na waszych listach. Model P9 Signature został stworzony specjalnie, by uświetnić pięćdziesiątą rocznicę założenia firmy. Wiele ze swojej wyjątkowości słuchawki zawdzięczają zupełnie innowacyjnemu umiejscowieniu przetworników, które przekładają się na akustyczne wrażenia. Co warte podkreślenia, słuchawki zostały wykończone skórą Saffiano, która nie tylko gwarantuje wygodę w trakcie użytkowania, ale też podkreśla luksusowy charakter sprzętu. 

Garnitur od krawca z Saville Row

Jedno z naszych niespełnionych marzeń z dzieciństwa. Nie mogło zabraknąć go na tej liście prezentów. Jeśli interesujecie się klasyczną modą męską, to z pewnością słyszeliście o słynnej londyńskiej ulicy krawców. To właśnie tam swoje zakłady mają najwięksi mistrzowie tej sztuki, którzy za pomocą nożyczek i igieł potrafią dopasować garnitury do każdej sylwetki. W świecie krawców z Saviile Row nie ma pojęcia „niedoróbki", a każdy komplet tworzony jest z taką samą dokładnością i pietyzmem. Wchodząc do tamtejszych salonów od razu czuć, że pracujący w nich rzemieślnicy będą gotowi spełnić każdą naszą garniturową zachciankę. Oczywiście, jeśli nie będzie stała ona w sprzeczności ze sztuką. Pewnych zasad trzeba się trzymać. To punkt honoru. 

Zegarek Breitling Premier B21 Chronograph Bentley Limited Edition 

Na liście naszych marzeń nie mogło zabraknąć zegarka z najwyższej półki. A warunek najwyższej półki spełnia tylko kilka marek. Jedną z nich niewątpliwie jest Breitling. Model Premier B21 Chronograph Bentley Limited Edition został zaprojektowany w oparciu o kopertę o średnicy 42 mm wykonaną z osiemnastokaratowego złota. Model jest ukoronowaniem ponad dwudziestu lat współpracy pomiędzy Breitlingiem a Bentleyem. Bezpośrednim odwołaniem do motoryzacji jest ciemna zieleń cyferblatu, która przypomina kolory związane z samochodowymi wyścigami. Co więcej, zegarek wyposażono w 55-godzinną rezerwę chodu, a także całkowitą szczelność na wodę do głębokości 100 metrów. Prawdziwe arcydzieło zegarmistrzostwa. 

Bentley Bentayga

Listy do Mikołaja trzeba kończyć z przytupem. Długo zastanawialiśmy się, co powinno znaleźć się na ostatnim miejscu naszej rozpiski i ostatecznie dokonaliśmy wyboru, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni. Jeśli nasz Mikołaj naprawdę nie zna limitów to z pewnością zrozumie, czemu wyczekujemy Bentleya Bentaygi. Ten wyjątkowy pojazd od słynnego producenta jest idealnym połączeniem sportowej duszy z przestronnością niezbędną nowoczesnej rodzinie. Niewiele jest modeli samochodów na rynku, które pozwalają kierowcy poczuć się jak najważniejsza osobistość w państwie, a przy tym nie są sprzedawane w połączeniu z uwagami żony na temat wielkości bagażnika. Dla prawdziwych motomaniaków kilka szczegółów a propos modelu: czterolitrowy V8 automat operujący na ośmiu biegach, 4,5 sekundy do „setki", prędkość maksymalna 290 km/h. Czy można chcieć czegoś więcej? 

Inspiracji do odkrywania bogatej tradycji luksusowych produktów dostarcza właściciel salonów Bentley Warszawa i Bentley Katowice.