„Kruk. Szepty słychać po zmroku” to jedna z najbardziej udanych produkcji CANAL+. Serial, którego premiera nastąpiła w 2018 roku opowiadał historię Adama Kruka – policjanta, który po latach wraca na rodzinne Podlasie, aby rozwiązać zagadkę porwania jedenastoletniego chłopca. Produkcja o gęstym klimacie przypadła do gustu widzom, zatem nikogo nie powinno dziwić, że podjęto decyzję o stworzeniu kontynuacji. Na premierę drugiego sezonu pod tytułem „Kruk. Czorny woron nie śpi” trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ale owo oczekiwanie z pewnością umili singiel promujący produkcję.

Kruk. Czorny woron nie śpi – singiel promujący

„Czorny woron nie śpi” to utwór czerpiący garściami z podlaskiego folkloru i nawiązujący do pieśni ludowych z tego regionu. Nie jest to oczywiście przypadek – akcja drugiej serii „Kruka” będzie rozgrywać się na Podlasiu właśnie. Południce w białoruskiej gwarze śpiewają o odpędzaniu zła, nocnych koszmarów pojawiających się pod postacią kruka. To silny związek utworu z samą fabułą drugiego sezonu produkcji. Autorem singla jest kompozytor Bartosz Chajdecki.

Niesamowity klimat Podlasia, jego tradycje oraz kultura muzyczna są naturalną pożywką dla wyobraźni i znakomitą, artystyczną inspiracją. Szeptuchy, ludowe śpiewy, przenikanie się wielu kultur oraz życie na ich styku czy wszechobecna tajemnica – nie można być obojętnym wobec takiej wyjątkowości.

Z dużą dozą fascynacji, ale też pewną nieśmiałością, zanurkowałem w klimat tej krainy. Podróż rozpoczęła się od spotkania z Południcami. Muzyka, napędzana energią tak silnych inspiracji, przypłynęła praktycznie sama. Połączenie jedynych w swoim rodzaju głosów Południc sprawiło, że cały ten proces przerodził się w fascynację, ale też wielką radość z obcowania z unikatowością dźwięków, kultury, tradycji regionu, charakterystycznymi zaśpiewami, wyjątkową harmonią i gwarą.

Z przyjemnością wracam do tej przestrzeni, oddechu, wolności, wyjątkowych tradycji, wierzeń i –przede wszystkim – ludzi. Tak otwartych, choć czasem tak odległych. Wspaniale jest znów zawitać na Podlasiu, w jego lasach, nad jeziorami, u Południc i… Szeptuchy. Mam szczerą nadzieję, że nasza wyprawa zapewni słuchaczom i widzom wiele wrażeń. A tajemnica nadal pozostanie tajemnicą.

powiedział kompozytor Bartosz Chajdecki.

Kruk. Czorny woron nie śpi – obsada i data premiery

Oprócz Michała Żurawskiego, który ponownie wcieli się w rolę Adama Kruka, na ekranie zobaczymy między innymi Magdalenę Koleśnik, Leszka Lichotę, Katarzynę Wajdę i Tomasza Włosoka. Reżyserem wszystkich odcinków serialu „Kruk. Czorny woron nie śpi” jest Maciej Pieprzyca, a scenariusz jest dziełem Jakuba Korolczuka.

Premiera drugiego sezonu serialu 9 lipca 2021 w serwisie CANAL+ online na canalplus.com oraz na kanałach CANAL+ dostępnych przez satelitę i sieci kablowe.