Według badań przeprowadzonych na ponad 1000 kobietach będących w wieku od 21 do 54 lat przez Uniwersytet Princeton, Opinion Research Corporation z New Jersey i i portal BestLifeOnline.com, wynika, że panie uważają osobowość faceta za o wiele ważniejszą niż jego fizyczną atrakcyjność.

Ankiety ujawniły, że większość kobiet chce, aby ich mężczyzna był wierny, niezawodny, dobrze słuchał oraz żeby miał poczucie humoru i stylu. Jedynie 13 proc. kobiet stwierdziło w badaniu, że bycie umięśnionym jest ważne dla atrakcyjności fizycznej (sprawność uzyskała 12 proc.), podczas gdy aż 66 proc. wyjawiło, że moralna integralność mężczyzny „sprawia, że drżą”.

CZYTAJ TEŻ: Ile godzin powinniśmy pracować w tygodniu? Naukowcy znaleźli zaskakującą odpowiedź!

Oto lista 20 cech rzeczywiście atrakcyjnego mężczyzny według kobiet. Cechy podzielono według kategorii:

Cechy charakteru

Wierność, niezawodność, dobroć, moralna integralność, „ojcostwo”, które określa się jako bycie cierpliwym, troskliwym i przejawiającym pragnienie bycia ojcem.

Cechy osobowości

Poczucie humoru, inteligencja, pasja, pewność siebie, hojność.

Praktyczne umiejętności

Słuchanie, bycie romantycznym, bycie dobrym w łóżku, gotowanie i sprzątanie, potencjał zarobkowy.

Cechy fizyczne

Poczucie stylu, przystojność, wzrost, muskularna budowa, sprawność.

Z powyżej wymienionych cech aż 67 proc. kobiet uznało dobroć za coś, co je szczególnie podnieca. Bardzo ważne dla pań jest również słuchanie, bo na nie wskazało 53 proc. ankietowanych. Koniec końców obraz, jaki wyłania się z tego badania jest dość klarowny – dla kobiet cała sprawa rozbija się o odpowiednią postawę, konkretne zachowanie i podejście faceta do życia, a nie o to, czy ma wyrzeźbiony brzuch i spędza sporo czasu na siłowni. Aczkolwiek bycie fit nikomu nie zaszkodziło jeszcze.

CZYTAJ TEŻ: Zatrważające wyniki badania. W męskiej brodzie jest więcej zarazków niż w psiej sierści!