Od lat mówi się, że czytelnictwo jest w Polsce jest na zatrważająco niskim poziomie. Większość dorosłych Polaków nie jest nawet w stanie przeczytać jednej książki na rok. Czas przymusowego pobytu w domu lub kwarantanny możesz zatem poświęcić na nadrobienie zaległości w lekturze książek ( to, co czytać w tym czasie, polecaliśmy już TU>>>) lub magazynów, dzięki którym zdobędziesz szerszą perspektywę na to, co dzieje się obecnie wokół Ciebie. 

Z prośbą o czytanie prasy w zeszłym tygodniu do całego społeczeństwa zwrócił się prezes Izby Wydawców Prasy, Bogusław Chrabota. Jego słowa brzmiały wówczas tak:

Niespodziewana w swoim zasięgu epidemia korona-wirusa COVID-19 zdewastowała i przeorganizowała nasze życie społeczne i państwowe. Zmusiła nas do nowych zachowań, innej organizacji życia i pracy zawodowej. Brak wiedzy o rozwoju choroby skazuje nas na pełne niepokoju oczekiwanie. To nie jest łatwy czas dla Polaków. Tym ważniejsza jest pełna, rzetelna i wiarygodna informacja, którą przekazuje czytelnikom prasa – w wydaniach papierowych a także za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jej rola w czasie pandemii jest szczególna.

Tylko prasa dostarcza wiedzy pogłębionej, eksperckiej, opartej na wielu źródłach. Na dodatek, w przeciwieństwie do radia i telewizji, forma przekazu treści jest trwała, można do niej wielokrotnie wracać. Gazety i czasopisma docierają i powinny docierać do każdego zakątka kraju. Dokładamy wyjątkowych starań, by tak właśnie było. Nie zrezygnowaliśmy z dyżurów dziennikarskich, nie godzimy się na obniżenie jakości naszej pracy, działamy wbrew wszelkim przeciwnościom. By jednak nasza praca była owocna, potrzebujemy współpracy czytelników.

Namawiamy do kupowania prasy, do podejmowania prenumeraty, do zapoznawania się z naszą ofertą online. Tam, gdzie nie dociera prasa papierowa, sugerujemy, by korzystać z wydań elektronicznych. Oferują je już niemal wszystkie tytuły. Przetrwamy w służbie dla Czytelnika tylko dzięki Czytelnikowi. To relacja nierozerwalna, a dziś wyjątkowo Wam i nam potrzebna. Czytajmy prasę i walczmy o jakość informacji.

W odpowiedzi na słowa prezesa Izby Wydawców Prasy wydawnictwo Burda i Burda Książki uruchomiło akcję #czasnaczytanie, dzięki której swoje ulubione książki i magazynu kupisz teraz bez opłaty za dostawę. Za produkt płacisz zatem tyle samo co w empiku czy salonie prasowym a czasem nawet taniej! W przypadku magazynów oferta ta dotyczy zarówno wydań pojedynczych, jak i prenumeraty. My oczywiście polecamy najnowszego ELLE MANA, który na rynek wszedł zaledwie w połowie marca, dlatego też nie każdy mógł go do tej pory kupić. Teraz zdobędziesz go płacąc jedynie za magazyn (jeden egzemplarz - 19,99 PLN). W specjalnej ofercie zamówisz też jego roczną prenumeratę: samą (62 PLN), połączoną z magazynem ELLE (131 PLN) lub FORBES (219 PLN). 

Więcej ofert znajdziesz na stronach kultowy.pl i sklep.burda.pl oraz w naszych boxach poniżej: