Dobre buty do podstawa

Dobrze dobrane obuwie z pewnością jest jednym z najważniejszych elementów każdego piłkarza. Wybierając obuwie warto zwrócić uwagę na odpowiednie dobranie rodzaju podeszwy do powierzchni boiska. Jeśli planujemy granie na naturalnych trawiastych boiskach, najlepiej sprawdzą się buty z plastikowymi korkami. Na rynku dostępne są także modele z korkami metalowymi, ale lepiej zostawić je profesjonalistom. Na boiska ze sztuczną nawierzchnią dobrze sprawdzą się buty z małymi gumowymi korkami tzw. „turfy". Zapewnią one odpowiednią przyczepność, a z drugiej strony nie narażą naszych stawów na przeciążenia. Przypominamy, że poniżej znajdziecie także kupony rabatowe w ramach naszej akcji "Szaleństwo Zakupów", które pozwolą wam okazyjnie kupić niezbędny sprzęt. 

Jaką piłkę wybrać?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wszystkie piłki do piłki nożnej są takie same. W rzeczywistości różnią się one trwałością wykonania, użytymi technologiami i przeznaczeniem. Najlepsze piłki to dokładne repliki tych używanych przez profesjonalistów na boiskach zawodowych lig. Ich cena jest wysoka, ale gwarantują wysoką jakość wykonania. Jeśli nie chcemy wydawać dużych sum, dobrym pomysłem jest wybranie nieco tańszego modelu, który został wykonany z tańszych materiałów, ale wizualnie przypomina najlepsze piłki. W ostatnich latach dużą popularność zdobywają piłki w jaskrawych kolorach, które są bardzo dobrze widoczne na trawiastych boiskach. 

Przydatne piłkarskie akcesoria

Korki i piłka to nie wszystko. Prawdziwi miłośnicy piłkarskich emocji mogą wyposażyć się także w szereg akcesoriów, które podniosą ich rozgrywkę na wyższy poziom. Jeśli planujemy granie jako bramkarz, dobrym pomysłem jest kupno odpowiednich rękawic. Pozwolą one na pewniejszych chwyt piłki i będą skutecznie zapobiegać kontuzjom dłoni. Piłkarski strój można także uzupełnić ochraniaczami na piszczele i przytrzymującymi je getrami. 

CZYTAJ: Robert Lewandowski: jak wyglądały początki jego kariery? Kilka faktów z życia RL9, których dotąd nie znaliście

ZOBACZ TEŻ: Od amatora do zawodowca - jak zacząć uprawiać profesjonalnie piłkę nożną

ELLE MAN POLECA: Liverpool został mistrzem Anglii. The Reds czekali na to aż 30 lat!