Zastanawialiście się kiedyś dlaczego Black Friday (Czarny Piątek) właściwie jest „czarny"? Nie ma jednej genezy tego pojęcia, ale ta najbardziej prawdopodobna wskazuje na kolor tuszów, którymi księgowi wypełniali dawniej księgi rachunkowe. By wyraźnie odróżnić zyski od strat, te pierwsze zapisywano czarnym tuszem, a te drugie czerwonym. Sprawdźmy, co dla miłośników elektroniki przygotowały najpopularniejsze sklepy w Polsce. 

Black Friday w Media Markt

Promocje na Black Friday w Media Markt od kilku lat są tymi, na które miłośnicy elektroniki czekają najbardziej. Nie inaczej jest w tym roku, kiedy przedstawiciele firmy postanowili zorganizować cały tydzień wielkich promocji oznaczonych nazwą „XXXL Black Friday". Wśród przecenionych produktów znajdziemy nie tylko komputery i laptopy, ale też smartfony, sprzęt grający, a nawet AGD. 

Co ciekawe, promocje obowiązują nie tylko na produkty, ale też na usługi świadczone w sklepach. Jeśli szukacie możliwości wygodnej i sprawnej wymiany np. szkła chroniącego ekran smartfona, to może być bardzo dobry moment na przeprowadzenie naprawy. 

Black Friday w Komputroniku

Jeśli szukacie naprawdę okazyjnych cen na komputery, laptopy i akcesoria mobilne, warto zajrzeć na stronę Komputronika. Co prawda tydzień okazji trwa już tam od kilku dni, ale przed piątkową kulminacją wciąż można znaleźć naprawdę ciekawe oferty. Jeśli macie wypatrzone wcześniej produkty, radzimy się spieszyć. Przedstawiciele sklepu ostrzegają, że akcja w praktyce trwa do 29 listopada, ale najpopularniejsze produkty mogą wyprzedać się znacznie wcześniej. 

Black Friday w Neonet

Wiele sklepów rozpoczęło swoje internetowe promocje już kilkanaście dni temu, jednak w przypadku sklepu Neonet jest nieco inaczej. Wszystko wskazuje na to, że przedstawiciele sklepu chcieli zbudować odpowiednie napięcie wokół swoich ofert i udostępnili je kupującym dopiero 25 listopada. Wedle zapewnień w ofercie mamy znaleźć wiele promocji obniżających cenę o nawet 80 proc., a akcja ma potrwać do 2 grudnia 2020. 

Pozostałe promocje w Black Friday

Dla swoich klientów specjalną promocję przygotował też Amazon. Na niemieckiej stronie popularnego sklepu można znaleźć przede wszystkim bardzo opłacalne promocje na popularne czytniki Kindle. Przykładem może być podświetlany czytnik Kindle 10, który w najbliższych dniach można kupić za równowartość około 300 zł. 

Spis wszystkich promocji na czytniki znajdziecie poniżej:

  • Kindle 10: 63,35 euro
  • Kindle Oasis 3 (8 GB): 180,32 euro 
  • Kindle Oasis 3 (32 GB): 209,56 euro 
  • Kindle Oasis 3 (32 GB + LTE): 268,05 euro

Pamiętacie zeszłoroczne promocje w sklepie Xiaomi? Tak, to właśnie przy ich okazji w sklepach dochodziło do rękoczynów. Wiele wskazuje na to, że w tym roku uda się uniknąć takiej sytuacji. Wszystko ze względu na panującą pandemię, która zamknęła wiele stacjonarnych sklepów i przeniosła większość akcji do sieci. Przedstawiciele marki zapewniają, że promocje obecne na ich stronie na kilka dni przed wyczekiwanym piątkiem to dopiero rozgrzewka przed prawdziwymi zniżkami. Wedle ich zapewnień internetowa akcja ma potrwać aż do 6 grudnia.