Samochody potrafią być bardzo ważnym elementem filmu. W niektórych produkcjach grają wręcz główne role na równi z aktorami – jak chociażby w serii „Szybcy i wściekli” oraz w bardziej klasycznych produkcjach, takich jak „Bullitt”, „60 sekund” czy też wszystkich odsłonach przygód Jamesa Bonda. Właśnie pojawiła się informacja o współpracy, która za jakiś czas może okazać się równie ważna jak wymienione. Marka BMW dogadała się bowiem z Marvelem i już niebawem jej samochodami pokierują superbohaterowie.

BMW w „Czarnej Wdowie”

BMW zadebiutuje w Marvel Cinematic Universe w filmie „Czarna Wdowa” ze Scarlett Johansson w roli głównej, którego premiera została zapowiedziana na 9 lipca 2021 roku. Grana przez amerykańską aktorkę tajna agentka Natasha Romanoff będzie się poruszać między innymi nowym BMW X3 (z ujawnionych przez BMW informacji dowiadujemy się, że pojazd ten odegra w filmie „kluczową rolę”), a na ekranie pojawi się także BMW serii 2 Gran Coupé. Co ciekawe, nie będzie to ostatnia współpraca pomiędzy BMW a Marvelem – samochody bawarskiego producenta mają się pojawić w kilku kolejnych filmach o znanych i lubianych superbohaterach.

„Filmowe” egzemplarze X3 i serii 2 Gran Coupe będzie można zobaczyć na żywo – będą bowiem elementem specjalnej, kilkutygodniowej wystawy w BMW Welt w Monachium, która zostanie otwarta w dzień premiery filmu. Na obu z nich będą widoczne trudy filmowego planu – jedno z aut znalazło się pod ostrzałem, a drugie brało udział w emocjonującym pościgu. Ponadto od 25 czerwca 2021 r. fani marki BMW będą mięli możliwość wirtualnego poznania modeli pojawiających się w filmie „Czarna Wdowa”. Oferowana przez BMW usługa Emotional Virtual Experience (EVE), która jest już dostępna u ponad 2000 dealerów i oddziałów BMW na całym świecie, sprawia, że pojazdy są widoczne w trójwymiarowej, realistycznej prezentacji.

„Czarna Wdowa” – o czym jest i kiedy premiera?

W pełnym akcji thrillerze szpiegowskim „Czarna Wdowa” produkcji Marvel Studios tytułowa bohaterka Natasha Romanoff aka „Czarna Wdowa” zostaje wplątana w niebezpieczny spisek, który ma związek z jej przeszłością. Prześladowana przez siłę, która nie cofnie się przed niczym, by doprowadzić ją do upadku, Natasha musi zmierzyć się ze swoją szpiegowską przeszłością i zerwanymi więziami, które pozostawiła za sobą na długo przed tym, jak została częścią Avengersów. W rolę Natashy / Czarnej Wdowy ponownie wcieli się Scarlett Johansson, Yelenę zagra Florence Pugh, jako Aleksieja / Czerwonego Strażnika zobaczymy Davida Harboura, a w Melinę wcieli się Rachel Weisz. Najnowszy film akcji Marvel Studios został wyreżyserowany przez Cate Shortland i wyprodukowany przez Kevina Feige. Premiera została zaplanowana na 9 lipca 2021 roku.