Ronaldo usunięty z okładki FIFA 19

Wybór Cristiano Ronaldo na okładkę gry FIFA 19 (o której już wcześniej pisaliśmy) był prosty: był to przecież najlepszy i prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny piłkarz na świecie. Dlaczego zatem postanowiono go zastąpić? EA od zawsze twierdziło, że na okładce gry FIFA musi się znaleźć wybitny piłkarz, ale i taki, który posiada nieskazitelną opinię. Co do umiejętności Portugalczyka nikt nie ma żadnych wątpliwości, lecz jego wizerunek został w ostatnim czasie mocno nadszarpnięty. Wszystko to za sprawą oskarżeń o gwałt, które gwiazdor zmuszony był odpierać. Dochodzą to tego jeszcze problemy podatkowe, przez które ostatecznie Ronaldo zapłacił 18,8 mln euro kary. Prawdopodobnie to właśnie igranie z fiskusem przelało czarę goryczy i skłoniło EA do wyrzucenia Ronaldo z okładki.

Oczywiście EA poproszone o komentarz argumentowało swoją decyzję innymi niż problemy Portugalczyka względami:

- Wraz z Ligą Mistrzów, która w tym roku pojawiła się w grze FIFA 19 mamy unikalną okazję, aby zaprezentować naszym fanom nową zawartość oddającą ich pasję do piłki nożnej w prawdziwym świecie. W naszych sportowych tytułach często celebrujemy różnych sportowców, a wraz z rozpoczęciem fazy pucharowej w Lidze Mistrzów postanowiliśmy wypromować kolejne gwiazdy futbolu - skomentowało sytuację EA dla Eurogamera.

Kto zastąpi Ronaldo na okładce?

FIFA zdecydowała się umieścić na okładce trzech piłkarzy: Neymara, Kevina de Bruyne oraz Paulo Dybalę (ten z kolei jest klubowym kolegą Ronaldo). Oprócz okładki, Ronaldo został usunięty z reszty zawartości gry. W menu głównym zastąpi go chociażby gwiazda amerykańskiego futbolu kobiecego, Alex Morgan

A wy którą okładkę wolicie?