Gdyby spytać ludzi o to, do kogo należy najpopularniejsze konto na Instagramie, niemały procent z nich mógłby wskazać Kim Kardashian, Kylie Jenner czy kogoś podobnego z rejonu celebrytów. I generalnie ujmując, byłaby to rozsądna odpowiedź – w końcu życie tych osób jest mocno powiązane z social mediami.

Jednak okazuje się, że pierwszeństwo należy do jednego z najlepszych piłkarzy świata, czyli Cristiano Ronaldo. Ronaldo właśnie przekroczył barierę 200 milionów obserwujących na należącym do Facebooka portalu społecznościowym. Jest to najchętniej obserwowane konto indywidualne na Instagramie i w ogólnym rozrachunku ustępuje jedynie oficjalnemu profilowi firmy, który śledzi 331 mln ludzi.

Osoby pozostające w tyle za Ronaldo to rzecz jasna lista z wielkimi gwiazdami, bowiem za nim są Ariana Grande (173 mln obserwujących), Dwayne „The Rock” Johnson (170 mln), Selena Gomez (167 mln), Kylie Jenner (160 mln) i Kim Kardashian (159 mln). Największy rywal piłkarski Portugalczyka, Lionel Messi, sporo do niego traci, bowiem ma 142 mln śledzących. Pierwszą dziesiątkę profili indywidualnych zamykają Beyonce (140 mln), Neymar (133 mln) i Justin Bieber (126 mln).

Oczywiście Ronaldo uznał to za moment warty świętowania, więc opublikował specjalny post: „Wow 200 milionów!!! Dziękuję każdemu z was za uczestniczenie w tej podróży ze mną każdego dnia”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wow 200 million!!! Thank you to each and every one of you for sharing this journey with me every day!!

Post udostępniony przez Cristiano Ronaldo (@cristiano) Sty 29, 2020 o 9:09 PST

Jak można sobie wyobrazić, Ronaldo w zasadzie wykorzystuje swój status międzynarodowej ikony sportu, aby uzupełnić swoje zyski z Instagrama, ponieważ ma możliwość zgarniania ogromnych kwot za posty reklamowe. Media informowały w październiku 2019 r., że piłkarz zarobił 47,8 mln dolarów za sprawą tej platformy. Dla porównania gra w Juventusie przyniosła mu 34 mln dolarów. Jak wyliczono, Ronaldo zarabiał ok. 975 tys. dolarów za płatnego posta. Nikt nie może pochwalić się takimi wynikami finansowymi z Insta.

Teraz cena za posta prawdopodobnie wzrosła do 1 miliona dolarów. Kto wie, być może Ronaldo w końcu skusi się do zaktualizowania swojego starego iPoda.

ZOBACZ TEŻ: Cristiano Ronaldo lansuje modę na technologiczny zero waste. Piłkarz na co dzień używa 10-letniego iPoda!