Cracow Fashion Week 2019 - gdzie i kiedy?                                                                            

Głównym punktem programu Cracow Fashion Awards 2019 będzie gala CFA – ta wydarzy się 9 marca w Centrum Kongresowym ICE Kraków. W trakcie wieczornego wydarzenia dojdzie do artystycznej konfrontacji polsko-chińskiej na polu współczesnej mody. Zobaczymy najnowsze kolekcje młodych twórców mody z dwóch prestiżowych placówek edukacyjnych – Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru z Krakowa oraz Donghua University z Szanghaju.Kolekcje dyplomowe SAPU oceniać będzie jury złożone z międzynarodowych osobowości mody, wybierając najlepsze projekty.

Projektanci kończący naukę w SAPU walczyć będą o tytuły Kolekcji Roku i Kolekcji Mediów. Laureaci tych nagród z ubiegłych lat pokazali, że są one przepustką do międzynarodowych sukcesów, czego przykładem może być wielu designerów.

Cracow Fashion Week 2019 - ekologia w modzie

Cracow Fashion Week poświęcony jest też ekologii we współczesnej modzie. We współpracę zaangażowane są prestiżowe międzynarodowe organizacje promujące ten temat – Fashion Revolution, Fairtrade oraz Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie odpowiadająca w Polsce za projekt Clean Clothes. W prezentowanie hasła zrównoważonej mody włączy się także ostatni z pokazów Cracow Fashion Week. W czasie wyjątkowego No Waste Show zobaczymy ubrania stworzone przez studentów SAPU według zasady no waste, zgodnie z którą do maksimum oszczędza się materiały i energię.

Krakowski tydzień mody otwarty jest na szeroką publiczność. Co roku w wydarzeniach bierze udział kilka tysięcy osób, uczestnicząc nie w tylko w pokazach mody, ale także w wystawach fotografii oraz bezpłatnych warsztatach i wykładach w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. W tym roku z publicznością spotkają się m.in. Marcin Świderek (szef działu mody „Elle”), Marzena Singh (redaktor naczelna „Fashion Magazine”), znakomity krytyk mody Michał Zaczyński czy Landiana Yolo (międzynarodowa dziennikarka oraz influencerka).

Cracow Fashion Week 2019 - Made in Germany

Interesująco zapowiada się również pokaz „Made in Germany”, organizowany przez Mystyle Events (14 marca, Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie). W czasie wieczornego wydarzenia dojdzie do polsko - niemieckiego spotkania na polu współczesnej mody. Zobaczymy projektantów zza Odry – Aline Celi, Rockmädche, LUXAA i Aleksandrę Fuks, a także laureatów tegorocznych nagród Cracow Fashion Awards.

Cracow Fashion Week skupia się nie tylko na wymiarze artystycznym mody, lecz również na kwestiach związanych z konstrukcją i technologią. W czasie Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Szyciu rywalizować będą uczestnicy z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy.

Cracow Fashion Week 2019 - informacje

  • Daty: 9 – 17.03.2019
  • Organizatorzy: Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Reklamex, Krakowskie Szkoły Artystyczne, Szkoła Kreatywnej Fotografii
  • Partnerzy Generalni: AliExpress, Galeria Kazimierz, ICE Kraków Congress Center
  • Partnerzy Strategiczni: Hotel Niebieski, Radisson Blu, Park Inn by Radisson, Hotel Indigo
  • Partnerzy: 4F, Husqvarna, Ariadna
  • Partnerzy medialni: Elle, Elle Man, Fashion Magazine, Fashion Post, Not Just A Label, Chilli Zet, DYKF, Lounge, F5, TVP3 Kraków, Dziennik Polski, U Fashion, michalzaczynski.com, harelblog.pl, Fashion Biznes, Karnet, Tuba, Fashion Business, Moda Męska, krakow.pl