Muzyczne przesłania Beatlesów o pokoju, miłości i zrozumieniu nieustannie wydają się relewantne w czasach, gdy chociażby hejterstwo w mediach społecznościowych jest przykrą codziennością. Po raz pierwszy w swojej karierze projektantka mody Stella McCartney czerpała bezpośrednio z przekazów zespołu swojego ojca w kolekcji odzieży męskiej i damskiej na sezon jesień 2019. Wybrane rzeczy z tych kolekcji zostały zainspirowane surrealistycznym filmem animowanym Beatlesów „Żółta łódź podwodna”, który wyreżyserował George Dunning w 1968 roku.

CZYTAJ TEŻ: Tydzień Mody Męskiej w Paryżu SS 2020: Najlepsze męskie stylizacje mody ulicznej [GALERIA]

W poniedziałek McCartney wypuściła jeszcze większą, 85-częściową kolekcję odzieży i akcesoriów dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Jej strona internetowa określa kolekcję jako „zabawne, podnoszące na duchu i pełne nadziei przesłanie o jedności w czasie, gdy wydaje się to ważniejsze niż kiedykolwiek”. Na odzieży, której ceny wahają się od 295 do 6840 dolarów, znajdziemy psychodeliczną grafikę z filmu, w tym żółte okręty podwodne, a także teksty piosenek („All You Need Is Love” na swetrze i „All Together Now” wyhaftowane na kurtce).

„Zeszłego lata poszłam na pokaz filmu. Nie widziałam go od czasu, gdy byłam młoda. Zrobił na mnie wielkie wrażenie” – powiedziała McCartney w rozmowie z „The Hollywood Reporter”. „Zacząłem patrzeć na to z perspektywy mody. Czułam, że jest to nie tylko nowoczesne, ale także na tyle uniwersalne, że mógłby to nosić każdy. Wszystkie kolory, psychodelia, wzory i nadruki uderzyły mnie w twórczy sposób” – dodała.

„Niektóre ciuchy są bardziej oczywiste i bezczelne w swoim hołdzie. Przyjęłam ideę bycia w fanklubie Beatlesów i przełożyłam ją na modę. Znajdą się także ubrania, w których przełożyłam inspiracje w bardziej subtelny sposób, tak żeby ludzie nie wiedzieli, że wychodzą one od ‘Żółtej łodzi podwodnej” – wyjaśniła.

Patrząc na jej nową odzież, można powiedzieć, że Paul McCartney może być dumny ze swojej córki. Udało się jej uchwycić sporo z ducha jednego z najlepszych zespołów w historii muzyki.