Wszystko zaczęło się w 2017 roku, gdy Converse pierwszy raz połączył siły z brytyjskim projektantem, Jonathanem Andersonem. Powstała wówczas kolekcja w której skład wchodziło kilka wariantów kolorystycznych popularnego modelu Chuck 70 w wersji z brokatem. Buty wyróżniały się ze wszystkich, które w swojej ofercie miał Converse, więc szybko okazały się sprzedażowym hitem, który przemawiał nie tylko do miłośników sneakersów. Na początku tego roku duet zakończył pracę nad modelem hybrydowym Run Star Hike o podwójnej podeszwie, który do sprzedaży trafił w dwóch kolorach: czarnym i białym. Modele Hike wyprzedały się na pniu i wydawać się mogło, że to już koniec niespodzianek od amerykańskiego giganta. A jednak nie!

Converse x JW Anderson: Co znajdziemy w kolekcji?

Nie minęło pół roku i już teraz wiemy, że na półki sklepowe powrócą brokatowe trampki - równie interesujące jak te sprzed dwóch lat. Tym razem oprócz modelu Chuck 70, w kolekcji pojawiły się również te z podwójną podeszwą, które mieliśmy okazję kupić na początku roku. Trampki dostępne będą w wielu wariantach z cholewką złożoną z trzech różnokolorowych paneli oraz ze sznurówkami wykonanymi z tkaniny frotte. Duet w letniej kolekcji postawił na złoto, srebro, róż i pomarańcz, a także czerwień oraz żółć. Sprzedaż “Glitter Glutter” rusza 9 maja na stronie converse.com

Dwa lata temu, gdy Converse debiutował z brokatowymi trampkami, moda męska nie była jeszcze tak odważna jak jest teraz. Mimo to kolekcja już wtedy odniosła ogromny sukces. Zatem jak będzie tym razem? Trzymamy kciuki za jej powodzenie!