Trzeba przyznać, że świetnym ruchem ze strony Converse było oddanie 80-lecia prawdopodobnie najlepszego superbohatera w historii komiksów. Kolekcja zanurza się głęboko w archiwum DC i dostarcza sześć par pokrytych oldskulowymi motywami. Jak na dłoni widać, że designerzy czerpali inspiracje z lat 50., 60. i 70., nawiązując do klasycznego stylu Pop Art. Ten prąd artystyczny był najbardziej popularny właśnie w tamtych latach.

Chucki 70 z białego płótna zawierają różowo-żółte logo, które pojawiło się po raz pierwszy w numerze Batman #220, który ukazał się w marcu 1970 roku. Druga para Chucków zawiera różne reinterpretacje tego samego motywu, ale na czarnym płótnie. Z kolei Chuck Taylor All Star Hi Top mają grafikę zainspirowaną okładką Batmana #190 z marca 1967 roku.

ZOBACZ TEŻ: Batman skończył 80 lat. Z tej okazji w Polsce ukaże się niezwykła kolekcja komiksów

Jedną z najstarszych grafik, które można zobaczyć na butach, pochodzi z Detective Comics # 164 wydanego w październiku 1950 roku. Kolekcję dopełniają dwie pary niskich butów, z których jedna przedstawia Jokera z Batmana #251, wydanego we wrześniu 1973 r., a druga zawiera siedem logotypów Batmana na płótnie. Każdy z nich został wprowadzony w różnych okresach między 1940 a 1986 rokiem.

Wszystkie sześć par butów trafi do sprzedaży 1 października u wybranych dystrybutorów. Na stronie Converse.com będzie można za nimi zapolować 21 października. Ceny wahają się od 35 USD do 100 USD w zależności od rozmiaru i stylu.

Najmodniejsze trampki z najnowszych kolekcji jeszcze taniej znajdziesz w butikach biorących udział w akcji Szaleństwo Zakupów 2019. Ta już 4 i 5 października w sklepach w całej Polsce. Więcej o akcji dowiesz się ze strony szalenstwozakupow.pl. Partnerem akcji jest Galeria Mokotów: