Gala UFC 250 w Las Vegas miała należeć do Amandy Nunes. Brazylijka pokonała Felicię Spencer, po raz pierwszy broniąc pasu mistrzowskiego dywizji piórkowej. Tym samym Nunes pokonała wszystkie zawodniczki, które kiedykolwiek były mistrzyniami UFC w wadze koguciej i piórkowej. Jednak tego samego dnia Conor McGregor postanowił narobić trochę szumu wokół siebie i ogłosił koniec kariery sportowej – po raz trzeci.

Gwiazdor poinformował o tym w mediach społecznościowych. „Hej wszystkim, zdecydowałem się na zakończenie swojej kariery. Dziękuję wam za wspaniałe emocje, to była świetna przygoda. Poniżej umieszczam zdjęcie z moją mamą w Las Vegas przy okazji mistrzowskiej walki. Wybierz dom marzeń Mags, kocham cię! Wszystko jest twoje, jeżeli tylko tego chcesz” – czytamy.

Wymieniona w poście Mags to matka Conora. Ogłoszenie McGregora zostało przyjęte z dość dużym sceptycyzmem wśród internautów. Najlepiej sprawę oddaje chyba poniższy tweet:

Przypomnijmy, że McGregor w 2016 i 2019 roku zarzekał się, że przechodzi na sportową emeryturę, ale jak widać w jego przypadku działa zasada do trzech razy sztuka. Ten krok wydaje o tyle dziwny, bowiem Irlandczyk sprawiał wrażenie kogoś, kto raczej chce dalej walczyć. W sieci pojawiły się ostatnio migawki z jego treningu oraz zdjęcia przedstawiające obecną formę.

Być może chodzi tylko o to, by zwrócić na siebie uwagę. Albo McGregor stosuje taktykę, by dostać to, co chce od UFC, czyli jakiś duży kontrakt na walkę. Tym bardziej, że to podejście już dwukrotnie dało mu wymierne korzyści, bo każdy jego powrót do rywalizacji odbija się szerokim echem w mediach i pozwala na wynegocjowanie lepszych pieniędzy. Ciężko o bardziej barwną postać z kręgów MMA. 

Irlandczyk gości w organizacji od 2014 roku. Z 12 walk stoczonych przegrał tylko dwie. Bardzo prawdopodobne, że to zakończenie kariery nie potrwa długo – „Notorious” może po prostu czekać na Chabiba Nurmagomiedowa. A jeśli dojdzie do drugiej walki między nimi, to o większy hit UFC nie mogło marzyć.

ELLE MAN POLECA: Conor McGregor pokazał bardzo rzadki zegarek z najwyższej półki. Jego cena to ponad 400 tys. zł

CZYTAJ: Mamed Chalidow powraca do MMA. „ Oczerniony i osądzony wrócę pewniejszy niż kiedykolwiek”

ZOBACZ: Jest oficjalne potwierdzenie: NBA wraca do gry! Kiedy i w jakim formacie?