Coca-Cola wprowadza nowy smak

Coca-Cola podała niedawno, że jeszcze w lutym na półkach sklepów w USA pojawią się dwa nowe smaki: Coca-Cole Orange Vanilla i Coca-Cola Orange Vanilla Zero Sugar. Jak można się domyślać, informacja ta zelektryzowała fanów marki i słodkich napojów jej produkcji. Prawdą jest, że Amerykanie dość często eksperymentują ze smakami mniej kalorycznych wersji swoich produktów. Klasyczna Coca-Cola już dawno nie była jednak modyfikowana. Orange Vanilla będzie tym samym pierwszym nowym smakiem klasycznej Coca-Coli w USA od ponad dekady! Jak zareaguje na to rynek amerykańskich napojów gazowanych, zwanych potocznie „soda”?

Orange Vanilla Coke - nowy klasyk?

Coca-Cola na pewno nie decyduje się na taki krok w ciemno. Brand po przeanalizowaniu wyników sprzedaży zauważył, że popyt na Colę waniliową oraz Cherry Coke zaczął rosnąć bez żadnego marketingowego działania. Coca-Cola Vanilla Orange nie będzie jednak całkowicie nowym wynalazkiem. Napój by już przez krótki czas testowany w Kanadzie, gdzie spotkał z bardzo dobrym przyjęcie. Jak testerzy napoju deklarowali w ankietach, do gustu przypadł im kremowy smak napoju i fakt, że kojarzący im się z Fantą.

Coca-Cola rozpoczyna też niedługo kampanię marketingową promującą Orange Vanilla Coke. Oprócz nowego smaku Coca-Cola wprowadza w Stanach nowe opakowania dla napojów o smaku wiśniowym i waniliowym.

Orange Vanilla Coke też w Polsce?

Czy napój pojawi się wkrótce także w Polsce? Póki co nic na to nie wskazuje. Nie zdziwmy się też, jeśli przyjdzie nam na nią jeszcze trochę poczekać. W Polsce obecnie, poza klasyczną wersją napoju i jego wariantem bez cukru, Coca-Cola występuje też w wersji wiśniowej i limonkowej. Pod koniec 2018 roku z okazji Bożego Narodzenia wprowadzono limitowaną wersję cynamonową. I to by było na tyle.

Myślicie, że waniliowo-pomarańczowa Coca-Cola miałaby w Polsce rzesze fanów? Nie ukrywamy, że w dniu jej premiery pierwsi byśmy ustawili się w kolejce!