HBO poinformowało na środowym spotkaniu związanym z przyszłoroczną ofertą programową stacji, że zobaczymy nowy polski serial pt. „Odwilż”. Określany jest jako kryminalny dramat obyczajowy, którego akcja dzieje się w Szczecinie. Fabuła rozpoczyna się na przełomie wiosny i zimy spod lodu na powierzchnię wypływa ciało kobiety. Tajemniczą sprawę poprowadzi perfekcyjna policjantka, a jednocześnie samotna matka i kobieta w życiowym kryzysie. Zagadkowa śmierć będzie dla bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją – tak brzmi pierwszy opis serialu.

ZOBACZ TEŻ: Ralph Lauren - HBO pokaże dokument o amerykańskiej ikonie mody. Kiedy premiera filmu „Cały Ralph”?

Reżyserem serialu został Xawery Żuławski, znany m.in. ze swoich głośnych filmów jak „Wojna polsko-ruska” oraz „Mowa ptaków”. Pierwszy sezon „Odwilży” będzie składał się z sześciu odcinków.

HBO i HBO Go w 2020 roku – program

Nie da się ukryć, że póki co wszyscy najbardziej czekamy na premierę „Nowego papieża” z Johnem Malkovichem i Judem Lawem. Produkcja wyreżyserowana przez Paolo Sorrentino pojawi się na HBO Go 10 stycznia. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że rzecz będzie równie udana co „Młody papież”. Co ciekawe, „Nowy papież” rzekomo nie ma być bezpośrednią kontynuacją poprzednika, ale ile w tym prawdy przekonamy się już za niecały miesiąc.

Fani Stephena Kinga mają ostatnimi czasy sporo powodów do radości. Nie dość, że powstają adaptacje filmowe jego książek, to jeszcze co chwilę wyskakuje jakiś serial. Już 13 stycznia w HBO GO pojawi się „The Outsider”. W rolach głównych zobaczymy Bena Mendelsohna i Jasona Batemana. Akcja będzie kręcić się wokół sprawy morderstwa chłopca, w której głównym oskarżonym jest przykłady ojciec, mąż i trener drużyny.

Także w styczniu pojawi się drugi sezon znakomitego serialu niemieckiego „Babylon Berlin”. Akcja pierwszego sezonu była osadzona w 1929 roku w stolicy Niemiec, więc można zakładać, że w kontynuacji wejdziemy już w burzliwe lata 30.

Wielbiciele talentu Hugh Lauriego, znanego z tytułowej roli w „Dr. House”, będą mieli okazję obejrzeć z nim nowy komediowy serial pt.: „Avenue 5”.

Oprócz tego w 2020 roku zobaczymy m.in. nowe sezony serialów jak „Sukcesja”, „Westworld”, „Euforia” i „Barry”. Oprócz tego będą też rzeczy jak „Spisek przeciwko Ameryce” na podstawie cenionej książki Philipa Rotha czy „Run” z Phoebe Waller-Bridge, znanej twórczyni świetnych seriali „Fleabag” oraz „Obsesja Eve”. Będzie się działo.