Spanking to słowo pochodzące z języka angielskiego. W dosłownym tłumaczeniu oznacza „lanie/dawanie klapsów”, a w mowie potocznej jest używane w odniesieniu do kary cielesnej, wymierzanej nieposłusznym dzieciom. Słowo „spanking” przeniknęło też do żargonu erotycznego, zwłaszcza w gronie osób preferujących relacje BDSM.    

Spanking – co to jest?

Spanking to nic innego, jak wymierzanie klapsów (partnerce bądź partnerowi) w trakcie zbliżenia lub gry wstępnej. Ten rodzaj gry erotycznej stanowi element praktyk BDSM – klapsy są używane do wymierzania kary stronie uległej przez stronę dominującą. Warto jednak podkreślić, że erotyczne klapsy podobają się także tym osobom, którym obcy jest seks z elementami dominacji i uległości. Po prostu, spanking może wprowadzić do gry miłosnej niezwykle pożądany element pikanterii i ekscytacji, który skutecznie przełamuje łóżkową rutynę.  

Kolejna istotna kwestia – spanking jest kojarzony z zadawaniem i z odczuwaniem bólu, jednak nie każda gra erotyczna musi ku temu zmierzać. Naprawdę mocne klapsy są raczej domeną par, które oczekują wyjątkowo intensywnych bodźców. Bardzo często niezwykle ekscytujące okazują się już lekkie klapsy. 

W trakcie spankingu konieczne jest zachowanie zdrowego umiaru. Niezliczone poradniki erotyczne wskazują, że klapsy powinny być wymierzane w miejsca do tego przeznaczone, jednak prawda jest taka, że takich obszarów ludzkiego ciała po prostu nie ma. Niektóre miejsca są tylko mniej narażone na wystąpienie poważnego urazu, trzeba jednak pamiętać, że bez względu na obszar zbyt mocny klaps (zwłaszcza zadany przy użyciu przeznaczonego do tego celu narzędzia) może mieć nieprzyjemne konsekwencje, a nie tak powinna kończyć się miłosna gra. Spanking jest niezwykle pobudzający, co stwarza pewne ryzyko utraty kontroli, zatem przez cały czas trzeba trzymać swoje emocje na wodzy. 

Spanking – zalety

Spanking nie budzi już tak dużego zgorszenia jak jeszcze kilkanaście lat temu, jednak przez wiele osób nadal rozpatrywany jest w kategoriach praktyk wyjątkowo perwersyjnych. O tym, czy erotyczne klapsy mieszczą się w granicach dopuszczalnych w łóżku zachowań, każdy musi zdecydować we własnym zakresie, jednak jeżeli oboje wyrażacie chęć na taki eksperyment, to nie ma żadnych przeciwwskazań przed spróbowaniem tej gry. Tym bardziej, że jej efekt może być zaskakujący.

Spanking może, ale nie musi służyć wywołaniu bólu. Na naprawdę mocne klapsy decydują się jedynie te osoby, które uzyskują pobudzenie jedynie pod wpływem działania silnych bodźców. Nadrzędnym celem spankingu jest natomiast wywołanie uczucia uległości u strony, która przyjmuje klapsy. Całkowite poddanie się woli osoby dominującej jest silnie podniecającym uczuciem. 

Kolejna rzecz to ekscytujący element zaskoczenia. Zmiana rytmu pieszczot ze zmysłowych i delikatnych na ostre i odważne, doda grze miłosnej nieco pikanterii i skutecznie przełamie monotonię i rutynę.

Warto też zaznaczyć, że delikatne klapsy potęgują wrażenia, które towarzyszą zbliżeniu. Subtelne uderzenie sprawia, że do poddanego tej osobliwej pieszczocie miejsca zaczyna napływać krew. To samo dotyczy narządów płciowych, gdyż spanking potęguje uczucie podniecenia. Wszystko to przekłada się na jeszcze lepsze doznania.

Ten rodzaj erotycznej gry jest niezwykle ekscytujący nie tylko z perspektywy osoby biernej, czyli przyjmującej klapsy, ale także czynnej. Uczucie dominacji nad partnerką/partnerem może okazać się niezwykle stymulujące. Jeżeli rolę czynną przyjmuje mężczyzna, dodatkowym bodźcem jest też widok pośladków partnerki – wyeksponowana pupa działa bardzo pobudzająco.    

Zagrożenia z uprawiania spankingu

Spanking może być ekscytującym elementem miłosnej gry, ale nie można jednak pominąć tematu zagrożeń, jakie stwarza taka praktyka. Trzeba wiedzieć, że w przypływie podniecenia strona czynna może zapomnieć o kontroli i wymierzyć zbyt mocny lub niecelny klaps. W obu przypadkach, coś, co miało wprowadzić element pikanterii do intymnego pożycia, w najlepszym wypadku pozostawi jedynie niemiłe wspomnienia. Gorszy scenariusz zakłada, że oprócz przykrych wrażeń pojawi się także uraz fizyczny. Do takiej sytuacji może dojść, gdy klaps trafi w nerki lub kręgosłup. Niebezpieczne mogą okazać się też klapsy wymierzane w same narządy płciowe. Taka forma erotycznej zabawy jest dopuszczalna tylko pod warunkiem, że uderzenia przybiorą formę delikatnych klepnięć, a strona aktywna, na której spoczywa cała odpowiedzialność, potrafi wykazać silną samokontrolę, nawet w chwili silnego podniecenia.

Nie można pominąć kwestii możliwego wpływu spankingu na relacje między partnerami. Klapsy będą ekscytujące i pobudzające tylko pod warunkiem, że oboje wyrazicie na to chęć. Jeżeli jedna ze stron zdecyduje się na spanking tylko po to, aby sprawić przyjemność swojemu partnerowi lub swojej partnerce, w dość krótkim czasie może to doprowadzić do unikania intymnych sytuacji, a w skrajnych przypadkach nawet do rozpadu związku.

Jeżeli jednak oboje macie na to ochotę i odpowiednio podejdziecie do tematu spankingu, nic złego nie powinno się stać. 

Od czego zacząć wprowadzenie spankingu do sypialni?

Spanking wymaga przede wszystkim szczerej i otwartej rozmowy. Gdy już będziecie mieć pewność, że oboje jesteście gotowi na taki eksperyment, porozmawiajcie o granicach, których nie będziecie przekraczać. Od razu należy ustalić miejsca, w które klapsy będą wymierzane. Najodpowiedniejsza jest pupa, ewentualnie uda. W tych obszarach nie gromadzą się żadne istotne organy wewnętrzne, a skóra jest oddzielona od kości grubą warstwą tkanek miękkich. Kolejna rzecz to ustalenie intensywności bólu, z którym strona bierna może sobie poradzić i który ma ochotę odczuwać. Należy bowiem pamiętać, że każdy element gry miłosnej powinien sprawiać rozkosz nie jednej, a obu stronom.

Jeżeli spanking ma być elementem dominacji i uległości, czyli erotycznej gry, której może towarzyszyć symulowany sprzeciw, koniecznie trzeba ustalić bezpieczne słowo oznaczające konieczność przerwania intensywnych pieszczot. Hasło powinno być łatwe do zapamiętania przez obie strony, krótkie i nietypowe dla intymnych zabaw.

Warto też z góry ustalić, czy klapsy mają być zadawane dłonią, czy służącymi do tego gadżetami. Na początku warto spróbować spankingu bez żadnych akcesoriów. Pozwoli to nabrać odpowiedniego uczucia i przy okazji będziecie mogli przekonać się, czy taka forma erotycznej gry jest rzeczywiście odpowiednia dla was. 

Spanking – przykładowe techniki

Spanking może być praktykowany na kilka sposobów. Wybór danej pozycji, w której klapsy będą wymierzane, powinien być podyktowany charakterem miłosnej gry (czy spankingowi ma towarzyszyć dominacja, czy ma być jedynie formą erotycznej zaczepki) i używanymi akcesoriami.

Klapsy można zadawać przekładając partnerkę przez kolano. Taka pozycja wzmaga w stronie biernej uczucie uległości. W pozycji na czworaka do wymierzania klapsów można używać dłoni lub wszelkich akcesoriów (szpicrut, pejczy, floggerów lub przedmiotów codziennego użytku, takich jak pasek). Uwaga, w tej pozycji skóra na pośladkach jest mocno napięta, więc klapsy mogą okazać się bolesne. Inną popularną techniką jest wymierzanie klapsów osobie znajdującej się w pozycji stojącej, z lekko rozchylonymi nogami i z rękami opartymi o stół. To jedna z najbardziej dominujących technik, odpowiednia dla osób bardziej doświadczonych w tego typu praktykach.

ZOBACZ: Rozmiary prezerwatyw: jak dobrać odpowiedni dla siebie? Jak dopasować prezerwatywę do członka?

CZYTAJ TEŻ: Męski punkt G: gdzie jest i jak go stymulować?

WIĘCEJ O SEKSIE: Rodzaje prezerwatyw: jak wybrać prezerwatywę i jak ją poprawnie założyć?