Nowości w Audi: rasowe terenówki

Całkowitą nowością ma być model RS Q8. Wyobrażacie sobie tego kolosa w rasowej wersji? Z pewnością będzie siał postrach na drogach. Będzie to największy sportowy SUV, jaki opuścił mury fabryki w Ingolstadt. Pod maską RS Q8 znajdzie się ten sam motor, co w RS7 i RS6. Już teraz wiemy, że ten rasowy kolos będzie hitem sprzedaży w Audi!

ZOBACZ TEŻ: Audi TT RS po liftingu: Ta muskulatura nam się podoba!

Kolejną nowością, ma być sportowy SUV średniego kalibru. RS Q3 ma być mniej więcej odpowiedzią na świetnie sprzedający się model GLC i GL3 63 AMG. Audi zamieści w nim ten sam silnik, co w niedawno zaprezentowanej wersji Sportback. Mowa tu o 2,5 litrowej jednostce, która wygeneruje moc około 400 KM. Znamy ten motor z poprzedniej generacji RS3.

Nowości w Audi: odświeżone RS4 i nowe RS6 i RS7

Facelifting ma przejść model RS4. Nie jest to najbardziej emocjonujące Audi, lecz mocą również nie grzeszy. W odświeżonej wersji nadal będzie pracować 2,9-litrowe V6 o mocy 450 KM. Dużo większe zainteresowanie budzą odsłony większych braci RS czwórki. RS6 ma mieć całkowicie nową odsłonę. Audi zapowiada, że o ile w kwestii technikaliów nie dostrzeżemy szczególnych zmian, o tyle w kwestii wyglądu będzie zupełnie inaczej. Mowa tutaj o całkowitej zmianie stylistyki.

CZYTAJ: Nowe Audi R8 będzie elektryczne?

Podobnie w przypadku modelu RS7. Oba auta dostaną 4-litrowe V8 o mocy około 600 KM. Zapowiadana jest także hybrydowa odmiana Performance, która pozwoli na moc około 680 KM. Jak już wspomnieliśmy, końcówka wakacji i jesień zapowiadają się dla Audi niezwykle pracowicie. Taka liczba nowości z pewnością mocno uderzy w konkurencje, która przecież nie śpi. Oj, będzie się działo na wrześniowym salonie samochodowym we Frankfurcie ...