Na coraz dłuższe dni i bezsenne noce. Fascynujące historie, w których trudno odróżnić fikcję od rzeczywistości. Ale jest w nich wszystko, czego potrzebujemy w trudnych czasach: humor, dystans, nadzieja. A te czasy właśnie nadeszły. Co po godzinach pracy, w trakcie nich a może i między nimi czytają dziennikarze, redaktorzy, przyjaciele i bohaterowie ELLE MANA? Zapytaliśmy ich o to i poprosiliśmy o wytypowanie 5 książek, które ich zdaniem najlepiej nadają się na czas domowej izolacji. Jako pierwsza swoje ulubione lektury poleca Marta Kurpińska – szefowa działu urody ELLE MAN. I tu zaskoczenie: nie, nie będą one dotyczyły tylko (męskiej) pielęgnacji. Choć, a jakże, i taka w zestawieniu się znalazła. 

Książki na czas domowej izolacji poleca Marta Krupińska

„8% z niczego”, Etgar Keret

Bo nikt nie jest dzis takim mistrzem absurdu jak izraelski pisarz. Bo kto inny mógłby tak bezczelnie pisać o seksie, ale też wzruszeniu, smutku, tęsknocie. Bez cenzury za to z ogromną dawką humoru. Jak znalazł na trudne czasy!

„Wywiad z historią", Oriana Fallaci

Nie jest to łatwa książka, zabierałam się do niej już parę razy. Tym razem mam zamiar wreszcie ją dokończyć. Bo bezpardonowe wywiady Włoszki, przed którą respekt czuli najwięksi politycy poprzedniego stulecia, to świetna lekcja historii dla tych, co już dawno wyszli ze szkoły. Zwłaszcza, że, jak wiemy, historia lubi się powtarzać.

„Roman. Autobiografia”, Roman Polański

Kocham życiorysy znanych ludzi, a jeszcze bardziej te napisane przez nich, z ich własnej perspektywy. Biografia Polańskiego to gotowy scenariusz na film, który niestety skończył się inaczej niż Tarantino przedstawił to w "Dawno temu w Hollywood". To też autoportret niezwykłego człowieka, podziwianego, ale i odrzuconego, którego można kochać lub nienawidzić, ale nie sposób odmówić mu talentu, wytrwałości i woli życia.

„The Dom. Nowojorska bohema na polskim Lower East Side”, Jan Błaszczak

Sex, drugs, rock'n'roll. A w rolach głównych m.in. Dali, Warhol i Nico z The Velvet Underground. Wciągający od pierwszego zdania reportaż o niezwykłym miejscu, które w latach 60. ściągało artystów, niepokorne dusze i outkastów, a w czasach całkiem współczesnych odwiedzał je m.in. Antoni Macierewicz. I to bynajmniej nie z powodu muzyki.

„Męska sprawa. O brodach, zaroście, fryzurach, pielęgnacji i nie tylko...”, Bartek Jędrzejak

Kompendium wiedzy dla brodaczy. Jak konturować twarz zarostem, co to jest kartacz i do czego służą gorący i zimny ręcznik. Ekspertami są m.in. sam autor, który opowiada o swoim pierwszym razie pod brzytwą, oraz barber z Królewskiej Izby Lordów.

Światowy Dzień Książki – skorzystaj z rabatu!

Z okazji Światowego Dnia Książki teraz możesz skorzystać z rabatów do -65 % na kultowy.pl. Promocja dotyczy wybranych tytułów i obowiązuje od 22.04.2020 do godz. 23:59 dnia 26.04.2020. Rabat jest naliczany od ceny okładkowej. Pełną ofertę znajdziesz na KULTOWY.PL>>>