Wielkim krokami zbliża się Dzień Taty, który tradycyjnie obchodzimy 23 czerwca (w tym roku wypada on w środę). Święto wszystkich ojców to doskonała okazja, by podziękować im za trud, poświęcenie oraz wysiłek włożony w nasze wychowanie, ale i wręczyć podarunek, dzięki któremu poczuje się naprawdę kochany i doceniony. Tu jednak pojawia się najważniejsze pytanie: co kupić? Powiedzmy sobie szczerze, znalezienie odpowiedniego prezentu z pewnością nie należy do prostych zadań, dlatego przychodzimy Wam z pomocą! Inspiracje na trafione prezenty do sprawdzenia już teraz poniżej.

Dzień Ojca 2021 - pomysły na prezent

Każdy tata jest bohaterem dla swoich dzieci, a jak wiadomo, każdy bohater zasługuje na niebanalną nagrodę. Przy doborze prezentu dla ojca pod uwagę należy wziąć nie tylko jego zainteresowania, ale też fakt, czy nasz podarunek jest praktyczny. Czas zatem na naszą pierwszą propozycję, a jest nią smartwatch - najbardziej pożądany gadżet technologiczny ostatnich lat, który bardzo ułatwia codzienne funkcjonowanie zarówno w domu, jak i pracy. Strzałem w dziesiątkę okazać się mogą także słuchawki bezprzewodowe oraz czytnik do e-booków. Wybór należy do Was!

Dzień Ojca 2021 - co warto kupić?

Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie, dlatego świetnym pomysłem na prezent może okazać się rower. To nie tylko doksonały sposób na przemieszczanie się czy spędzanie wolnego czasu, ale też doskonała aktywność fizyczna. Gwarantujemy, że większość ojców ucieszy ten wyjątkowy upominek na dwóch kółkach. A jak wiadomo - w zdrowym ciele, zdrowy duch! 

Dzień Ojca - skąd się wzięło to święto i jaka jest jego historia? 

Nad Wisłą po raz pierwszy Dzień Ojca celebrowano stosunkowo niedawno, bo w 1965 roku. Sama idea obchodów została zapoczątkowana w Stanach Zjednoczonych, gdzie po dużym sukcesie Dniu Matki rozpoczęła się zagorzała dyskusja, żeby analogiczne święto wprowadzić dla uczczenia wszystkich ojców. Finalnie pierwsza celebracja Dnia Ojca miała miejsce 19 czerwca 1910 roku, kiedy to z inicjatywny Sonory Smart Dodd - córki weterana wojennego Williama Smarta - mieszkańcy miasteczku Spokane w stanie Waszyngton uczcili pamięć oraz trud włożony w opiekę nad rodziną wszystkich ojców.