Dożyliśmy takich czasów, że znacznie większym problemem, niż sam zakup, jest wymyślenie prezentu. Jeśli planujecie kupić coś ciekawego osobie, która uwielbia jazdę samochodem i nazywa siebie fanem motoryzacji, to mamy dla Was kilka propozycji. Będą to raczej prezenty praktyczne, które jednak większości miłośników czterech kółek sprawią więcej radości – lubią przynosić do swojego samochodu przecież tylko to, co faktycznie powinno się w nim znaleźć. Unikanie zbędnego bałaganu to podstawa!

Rejestrator jazdy

Miasta są zakorkowane, a kierowcy bywają nieuważni. Jednocześnie nie brakuje takich, którzy próbują wymusić odszkodowanie. Najlepszym sposobem, żeby nie musieć później zmagać się z konsekwencjami czyjejś nieodpowiedzialnej jazdy, jest jej... zarejestrowanie. Kamerki samochodowe są obecnie bardzo popularne i ma je zainstalowane spore grono kierowców. Można dzięki takiemu nagraniu uniknąć wielu problemów – czy to ze strony ubezpieczyciela, czy policji. Obecnie naprawdę dobre i posiadające wiele funkcji rejestratory jazdy można kupić za nie całe 100 złotych. Każdy, kto użył takiego urządzenia choć raz, nie chce z niego rezygnować. Może masz znajomego, któremu chcesz kupić prezent, a który nie ma kamerki w swoim aucie?

Ładowarka samochodowa z transmiterem FM (Bluetooth)

Niewielkie urządzenie wpinane w gniazdo zapalniczki samochodowej ma więcej możliwości, niż może się to wydawać na pierwszy rzut oka. Poza gniazdami na kable do ładowania telefonów komórkowych, wyposażone są w transmiter FM na Bluetooth. Co to takiego? Wybierając nieużywaną częstotliwość radiową łączysz transmiter ze swoim radiem i możesz odtwarzać muzykę na samochodowym zestawie głośników – zarówno z kart pamięci, jak i pendrive’ów czy telefonów (różne urządzenia mają różne możliwości). Dodatkowo, parując transmiter ze swoją komórką, będziesz mógł odbierać połączenia, a także rozmawiać. Ponieważ mikrofon znajduje się tam, gdzie gniazdo zapalniczki, czasem trzeba mówić głośniej. To jednak wciąż lepsze i bezpieczniejsze, niż ryzykowanie mandatem i rozmowa z komórką przy uchu. Transmiter z ładowarką to propozycja dla posiadaczy starszych pojazdów, gdzie instalowano radia bez Bluetooth.

Uniwersalny uchwyt na telefon

W obecnych czasach to przydaje się praktycznie każdemu. Telefon służy przede wszystkim jako przenośna nawigacja samochodowa, dlatego powinien być zainstalowany w odpowiedni miejscu. Czyli takim, które umożliwi dobrą widoczność ekranu, a także pozwoli na podłączenie ładowarki. Niektóre nowsze modele aut mają taki uchwyty w zestawie, ale wiele pojazdów nie daje takiej możliwości, dlatego trzeba ratować się przy pomocy uchwytów uniwersalnych. Za kilkadziesiąt złotych można kupić naprawdę solidne zaczepy, które będą pasowały do większości nowszych telefonów. Często mają również kilka różnych sposobów instalacji – z przyssawką na kokpit czy zaczepem na kratkę wywiewu powietrza. Każdy z łatwością dostosuje taki uchwyt do swoich potrzeb. To bez wątpienia bardzo praktyczny prezent.

Organizer do bagażnika

Bałagan w bagażniku bywa problemem wielu kierowców. Przede wszystkim dlatego, że wozi się w nim bardzo dużo rzeczy. Od zapasu oleju, poprzez szczotki i skrobaczki do szyb, aż do reklamówek na zakupy czy folii na przednią szybę. W takich okolicznościach o bałagan nietrudno. Szczególnie, gdy w zimowy poranek próbuje się zrobić wszystko możliwie jak najszybciej. Rozwiązaniem może okazać się organizer do bagażnika. Są one dostępne w różnych rozmiarach i konfiguracjach, więc z łatwością dobierzesz go do potrzeb i możliwości osoby, którą planujesz obdarować. Często są one przyczepiane na rzep do podłogi bagażnika, dlatego nawet podczas jazdy są stabilne i nie powodują wysypywania się gromadzonych w nich produktach. Taki organizer to zdecydowanie najlepszy sposób na poprawienie komfortu jazdy, a także estetyki przestrzeni bagażnika.

Odkurzacz samochodowy

Odkurzanie samochodu na stacji benzynowej lub na myjni, gdzie dostępne jest urządzenie o dużej mocy z długim wężem, to duża wygoda. Jednak nie zawsze mamy czas lub potrzebę (niewielka ilość brudu na siedzeniu), żeby z takiego urządzenia korzystać. Nie każdy również ma dostęp do garażu z gniazdkiem elektrycznym, gdzie mógłby podłączyć większy odkurzacz domowy lub przemysłowy. Najlepszym wyjściem w takich okolicznościach jest niewielki odkurzacz samochodowy – z baterią lub podłączany do gniazda zapalniczki 12V. Nie jest on przesadnie wydajny czy skuteczny, ale do pozbierania okruchów, które zgromadziły się na tylnym siedzeniu po wycieczce z dziećmi, sprawdzi się doskonale. Podobnie jak do wyciągnięcia nieczystości z różnych zakamarków obok siedzeń czy przy kokpicie. Za niewielkie pieniądze kupisz odkurzacz samochodowy, który ma kilka (a nawet kilkanaście) końcówek i trybów pracy. Dla większości posiadaczy samochodów to sprzęt niezbędny!