Za Citron Cafe stoi Simon Porte Jacquemus - projektant odpowiedzialny za założenie marki Jacquemus i jej wszystkie projekty oraz paryska Caviar Kaspia, która ma nie tylko doświadczenie w prowadzeniu restauracji, ale znana jest także z głośnej obecności w świecie mody. Doskonale się więc uzupełniają. To, co ich łączy, to chęć tworzenia miejsc wyjątkowych, o jeszcze bardziej niezwykłym klimacie. Efektem ich współpracy stało się zatem miejsce, które realizować ma wizję o podróży do południowej Francji, bez wstawania przy tym z kawiarnianego krzesła w Paryżu.

Citron Cafe: podróż na Francuską Riwierę

Kawiarnia swój debiut miała 28 marca. Lokal znajduje się w nowym concept storze w Galeries Lafayette na Polach Elizejskich. To, co przede wszystkim wyróżnia Citron to jednak nie jej lokacja, a sposób, w jaki została wypełniona przestrzeń nowo powstałego miejsca. W minimalistycznym, dobrze oświetlonym wnętrzu znajdziemy proste drewniane krzesła i stoły, słomiane dywany, drzewa cytrynowe oraz bielone na słońcu donice z terakoty. Estetyka Jacquemusa w pigułce. A wszystko po to, aby goście poczuli się jak na Francuskiej Riwierze.

Citron Cafe: siła tkwi w prostocie

Podobne jest menu oferowane przez Citron, którego pozycje opracowane zostały przez renomowanych szefów branży cukierniczej - Cédrica Groleta, Jeffreya Cagnesa i Anthony’ego Courtiellsa. Domeną miejsca są śniadania z domowymi dżemami, gotowanymi jajkami, marynowanymi śródziemnomorskimi warzywami i sardynkami oraz pistacjowo-cytrynowe tartaletki. Prawdopodobnie Citron oferować będzie też wybór francuskiego sera oraz domowego chleba, podobnie jak miało to miejsce na pokazie męskiej kolekcji Jacquemus na początku tego roku.

Szef kuchni Grolet, znany z deserów trompe-l'oeil przypominających prawdziwe owoce, stworzył pudding w kształcie cytryny, który szybko stał się znakiem rozpoznawczym kawiarni. My zastanawiamy się tylko, czy w nowo powstałym lokalu Jacquemus zorganizuje którykolwiek ze swoich kolejnych pokazów? Może tym razem męski? Jedna kolekcja dla mężczyzn w jego wykonaniu już za nami. Kolejną chętnie obejrzymy w centrum Paryża delektując się specjałami prosto z Francuskiej Riwiery...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Le citron du @citronparis par @cedricgrolet

Post udostępniony przez CITRON (@citronparis) Mar 26, 2019 o 9:03 PDT