Kim jest Dawid Andres?

Jak sam mówi Dawid Andres, zawsze ciągnęło go w świat, ale nie miał pieniędzy. Czy to jednak wystarczający powód, by zrezygnować z marzeń? Nie dla Dawida. Chcąc rozpocząć przygodę z podróżowaniem podjął się pracy na statku pasażerskim. A największą rzekę świata, Amazonkę, pokonał… rowerem! Za ten wyczyn razem z bratem nagrodzeni zostali prestiżową nagrodą podróżniczą – Kolosem. Z kolei by zwiedzić Stany Zjednoczone, postanowił zostać zawodowym kierowcą ciężarówki. Na prawo jazdy zarobił więc będąc pomocnikiem murarza.

„Ciężarówką przez Wietnam” - nowy program Discovery Channel

Ciekawość świata, otwartość i poczucie humoru polskiego kierowcy pokochali widzowie, którzy obserwowali jego podróże wielkim truckiem po USA. Nadszedł czas, by szoferkę TVN Turbo zamienić na Discovery Channel i wyruszyć do innego kraju – „Ciężarówką przez Wietnam”. W swoim nowym programie Dawid sprawdzi, jak wygląda praca w firmie transportowej w Wietnamie i przyjrzy się tamtejszym warunkom drogowym. Andres pokona kilometry trudnych i niebezpiecznych tras od Hanoi, przez Haiphong, Sajgon, aż do Delty Mekongu. Nie uniknie przy tym spotkań z wietnamską policją. Dotrze do miejsc, w których nie ma turystów. Odwiedzi m.in. strefę zdemilitaryzowaną, Park Narodowy U Minch, pływający targ czy opuszczony park wodny.

Jak zwykle w swoim stylu, Andres zboczy też z drogi, by odkryć najciekawsze miejsca, poznać lokalną kuchnię i kulturę, aby móc podzielić się wrażeniami z widzami. Esencją podróżowania są ludzie. Czasem spotkania z nimi sprowadzają się do wymiany kilku grzecznościowych zwrotów, czasem są dla podróży decydujące. – mówi. Interesujących spotkań w programie na pewno nie zabraknie. Polski kierowca trafi na lokalne karaoke, doświadczy ulicznej zabawy po wygranym przez Wietnamczyków meczu piłki nożnej, a nawet zagości na parapetówce. Odwiedzi również pałac wietnamskiego artysty Thanh Chuong’a, który osobiście oprowadzi Dawida po posiadłości.

„Ciężarówką przez Wietnam” - gdzie i kiedy oglądać?

Brzmi wystarczająco ciekawie? Jeśli tak to koniecznie oglądajcie kolejne odsłony przygód Dawida Andresa – te, które tym razem przytrafią mu się w Wietnamie! Premiera „Ciężarówką przez Wietnam” już we wtorek, 19 lutego 2019 o godz. 21:00. Tym razem jednak nie na kanale TVN Turbo, ale na Discovery Channel. My na pewno damy się zabrać na tę wyprawę!