Pierwsza część „Cichego miejsca” opowiadała o rodzinie Abbottów, która stara się przetrwać w świecie pełnym potworów, które zabijają zwabione najmniejszym hałasem. Akcja drugiej części rozgrywa się od razu po wydarzeniach z końcówki poprzednika. Jak widać na zwiastunie, Abbottowie wyruszają w podróż i na swojej drodze napotykają innych ludzi. Szybko odkrywają, że potwory nie są jedynym zagrożeniem.

ZOBACZ TEŻ: „Drakula” – zwiastun serialu od Netflixa i BBC. Jest klimat!

W obsadzie drugiej części zobaczymy m.in. Emily Blunt, Cilliana Murphy’ego, Djimona Hounsou, Noah Jupe, Millicent Simmonds i Wayne’a Duvalla. Reżyserem, tak jak w przypadku oryginalnego filmu, jest John Krasinski. Cieszyć może fakt pojawienia się Murphy’ego („Peaky Blinders”) – to aktor na tyle charakterystyczny, że zawsze wyróżnia się na tle obsady.

Głównym pytaniem w przypadku kontynuacji jest to, czy uda mu się zaskoczyć widzów w ten sam sposób, jak filmowi z 2018 roku. Nie dość, że zebrał on bardzo dobre recenzje od krytyków, co w przypadku horrorów science fiction jest rzadkością, to jeszcze świetnie poradził sobie w box office – zarobił 341 mln dolarów przy budżecie wynoszącym ok. 21 mln. „Ciche miejsce” było ciekawym doświadczeniem kinowym, bowiem rzeczywiście zmuszało widza do przyjęcia tej samej postawy, co bohaterzy w filmie – zachowana ciszy. Zwiastun sequela wskazuje, że sekwencji akcji czy klimatu na pewno nie będzie brakować.

„Ciche miejsce 2” trafi do kin 20 marca 2020 roku. Na razie jest to jednak amerykańska data premiery. O polskiej pewnie dowiemy się za jakiś czas. Poniżej zwiastun: