Christopher Nolan uznawany jest za jednego z najbardziej innowacyjnych i pomysłowych współczesnych reżyserów. Prawie od początku swojej kariery związany jest ze studiem Warner Bros., pod którego skrzydłami nagrał między innymi „Incepcję”, „Mrocznego Rycerza”, „Dunkierkę” czy „Interstellar”. Ta wspaniała przygoda dobiegła właśnie końca, o czym oficjalnie poinformował sam reżyser.

Podobno relacje na linii Warner Bros.-Nolan pogorszyły się, gdy studio – z powodu pandemii Covid-19 – zdecydowało się na hybrydową dystrybucję swoich filmów. Te pojawiały się jednocześnie w kinach oraz na HBO Max. Dla reżysera była to błędna decyzja, ponieważ od zawsze uważał, że premiera wysokobudżetowej produkcji powinna mieć miejsce w kinowych salach.

Gdy więc okazało się, że Nolan przygotowuje nowy film, który opowiadał będzie o J. Robercie Oppenheimerze, szybko do walki o produkcję zgłosiła się konkurencja: Sony, Paramount oraz Netflix. I choć Warner Bros. również stanęło do wyścigu, jego notowania były niskie. Zgodnie z przewidywaniami Nolan zrezygnował z usług studia, które z którym współpracował przez niemalże dwie dekady i zdecydował się nawiązać współpracę z Universal. Powód był oczywisty – pierwszeństwo dystrybucji kinowej względem premiery w serwisach streamingowych. Warner Bros. oraz Netflix nie mogły mu tego zapewnić.

Nowy film Christophera Nolana – co o nim wiemy?

Póki co najnowsza produkcja Nolana owiana jest tajemnicą, ale amerykańskie media zdobywają coraz to kolejne istotne informacje związane z filmem. Wiadomo już, że będzie biografią J. Roberta Oppenheimera – naukowca żydowskiego pochodzenia, który kierował w czasie II wojny światowej Projektem Manhattan. Jego zadaniem, które zakończyło się powodzeniem, było stworzenie w pełni funkcjonalnej i możliwej do kontrolowania bomby atomowej.

Nazywany „Ojcem bomby atomowej” naukowiec to zdaniem Nolana na tyle fascynująca postać, że należy mu się oparty na faktach film fabularny. Spekuluje się, że w filmie zagra między innymi Cillian Murphy, czyli aktor znany z serialu „Peaky Blinders”. Kolejne informacje związane z nowym filmem słynnego reżysera powinny wkrótce ujrzeć światło dzienne.