Chris Hemsworth wcieli się w Hulka Hogana

Portal The Hollywood Reporter podał niedawno, że Chris Hemsworth wcieli się w Hulka Hogana w filmie, który ma nakręcić Todd Phillips. Za scenariusz odpowiedzialny będzie Scott Silver. Obaj panowie pracują obecnie nad filmem „Joker”, w którym w czarny charakter z serii filmów o Batmanie wcieli się Joaquin Phoenix. Na dodatek tych dobrych wieści dowiedzieliśmy się też, że film zaraz po jego premierze będzie można obejrzeć na Netflixie.

CZYTAJ TEŻ: Chris Hemsworth - wywiad ELLE MAN

Film o Hoganie nie będzie jednak jego biografią od dzieciństwa. Obraz ma skupić się przede wszystkim na przełomie w jego karierze i tzw. Hulkamanii, a więc okresie w latach 80., kiedy to Hogan stał się ikoną nie tylko wrestlingu, ale i amerykańskiej pop-kultury. Jak się dowiadujemy, konsultantem i producentem wykonawczym filmu będzie jego główny bohater. Hogan (urodzony 11 sierpnia 1953 w mieście August jako Terry Gene Bollea) nie kryje dumy z faktu, że w końcu doczeka się fabuły inspirowanej jego życiem.

Kim jest Hulk Hogan?

Hulk Hogan to postać niezwykła i niebywale kolorowa, choć nie jednoznaczna. Hogan zaczynał w latach 80. w organizacji World Wrestling Federation (WWF). Jego występy okazały się na tyle popularne, że rozpoczęły okres zainteresowania wrestlingiem, zwany Hulkamanią. Hogan jest sześciokrotnym zdobywcą głównego mistrzostwa WWE. W latach 90. występował w konkurencyjnej wobec WWF organizacji World Championship Wrestling (WCW), gdzie był częścią grupy nWo i po raz pierwszy od ponad 15 lat stał się postacią negatywną. Posiadał główne mistrzostwo WCW najdłużej w historii. Po roku 2000 występował w World Wrestling Entertainment (WWE, dawne WWF) i Total Nonstop Action (TNA).

Hulk Hogan - wielka kariera i wielki upadek

Po 35 latach intensywnej kariery przeszedł na emeryturę w 2012. W 2015 zaszkodził mu skandal związany z wyciekiem nagrania, na którym zdradza swoją żonę i wypowiada rasistowskie komentarze. Od tej pory większość organizacji wrestlingu i firm dotychczas sprzedających związane z nim produkty odcinają się od niego. Z racji fakt, że sam Hogan będzie czuwał nad scenariuszem do filmu, możemy przypuszczać, że wątek ten zostanie w nim przemilczany. Czy jednak pozwoli to wybielić choć trochę jego mocno nadszarpnięty wizerunek? Jedno jest pewne: Chris Hemsworth da w tej produkcji z siebie wszystko. Jak ma to zresztą w zwyczaju.