„Chłopi” to film animowany będący adaptacją powieści Władysława Reymonta. Jest to historia ukazująca losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. – Po latach pracy nad filmem o Vincencie van Goghu poczułam silną potrzebę, by opowiedzieć o kobietach: ich zmaganiach, pasji i sile – opowiada Dorota Kobiela, reżyserka i scenarzystka filmu. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły.

To co najważniejsze w tym wszystkim, to fakt, że „Chłopi” zostaną zrealizowani w tej samej technice animacji malarskiej, co „Twój Vincent". Z racji, że monumentalne dzieło Władysława Reymonta przepełnione jest kwiecistymi opisami przyrody, to wizualnie film będzie nawiązywał do malarstwa okresu Młodej Polski, które idealnie oddaje nastrój powieści. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski.  

Na srebrnym ekranie zobaczymy m.in. Kamilę Urzędowską (Jagna), Mirosława Bakę (Boryna), Sonię Mietelicę (Hanka), Roberta Gulaczyka (Antek) oraz Ewę Kasprzyk (Dominikowa) i Andrzeja Konopkę (Wójt). A także Małgorzatę Kożuchowską oraz Julię Wieniawę.

Muzykę do filmu stworzy wielokrotnie nagradzany producent Łukasz L.U.C. Rostkowski. Kompozytor w ramach międzynarodowej Rebel Babel Film Orchestra tworzy specjalny słowiański kolektyw muzyków folkowych, którzy tak jak malarze za pomocą tradycyjnych środków (instrumenty ludowe i śpiewy) stworzą magiczny i analogowy pejzaż dopełniający piękno malowanych obrazów. 

Premiera „Chłopów” planowana jest na 2022 rok. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun:

ELLE MAN POLECA: „Szarlatan”: zwiastun nowego filmu Agnieszki Holland. Zapowiada się intrygujące kino

ZOBACZ: „Wesele 2”: ruszyły zdjęcia do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego. Kiedy premiera?

CZYTAJ: Netflix: najlepsze polskie filmy. Co warto obejrzeć w serwisie? [RANKING ELLE MAN]