Te klasyczne auta kojarzymy wszyscy. Nawet jeśli nigdy nie mieliście okazji się nimi przejechać, to z pewnością wielokrotnie widzieliście je w filmach rodem z Hollywood. Spółka Chevrolet pojawiła się na rynku w 1911 roku jako podmiot partnerski Louisa Chevroleta oraz Williama C. Duranta. Pierwszy z nich miał zająć się projektowaniem samochodów, a drugi starał się wykorzystać swoją znajomość rynku transportowego ( w XIX wieku był potentatem produkcji powozów konnych). 

Co ciekawe, w czasie II wojny światowej firma przestawiła się na produkcję uzbrojenia i ciężarówek, jednak po wojnie produkcja aut osobowych na nowo stała się priorytetem przedsiębiorstwa. To właśnie wtedy w produkcji pojawiły się tak znane modele jak Corvette czy Camaro. Wedle statystyk przez 100 lat od założenia koncern wyprodukował ponad 215 milionów egzemplarzy aut, z czego około 60 milionów wciąż jeździ po drogach.

Jak klasyczny Chevrolet prezentował się na przestrzeni lat? Zobacz w naszej FOTOGALERII>>>

CZYTAJ TEŻ: Volkswagen Multivan 6.1 – wakacje można mieć przez cały rok

ZOBACZ: Na rynku pojawi się kolejna wersja popularnego SUVa od Seata. Oto nowa Ateca

ELLE MAN POLECA: „Projekt samochodu jest jak obraz – nigdy nie jest skończony” - wywiad z Jackiem Frohlichem, szefem działu projektantów marki BMW