Chervolet Corvette C8 Stingray z numerem VIN #001 sprzedał się na sobotniej aukcji w Scottsdale w Arizonie za 3 mln dolarów, co jest niezwykłym wynikiem, gdy weźmiemy pod uwagę, że ten samochód można nabyć za 60 tys. dolarów. Wszystkie wpływy ze sprzedaży trafią do Detroit Children's Fund, organizacji non-profit skupionej na podnoszeniu jakości szkół i edukacji w regionie Detroit.

Podczas aukcji zaprezentowano pomalowany na czerwono prototyp. Prawdziwy egzemplarz nie został jeszcze zbudowany, ale Chevrolet poinformował, że będzie miał nadwozie pomalowane na czarno, zaś wnętrza otrzymają czarne tony. Samochód otrzyma także pakiet Z51. W takiej wersji auto przypomina ostatnią Corvettę C7, która zeszłej jesieni sprzedała się za 2,7 miliona dolarów. Zwycięzca aukcji będzie mógł odebrać swój samochód w fabryce Chevy's Bowling Green w Kentucky i zwiedzić muzeum Corvetty. Otrzyma również grafikę samochodu i certyfikat autentyczności.

ZOBACZ TEŻ: Najciekawsze muscle cary na rynku: przegląd elleman.pl

Po opóźnieniu produkcji nowy model powinien wkrótce zacząć zjeżdżać z linii montażowej, a pierwsze dostawy mają nastąpić w marcu. Chociaż samochód nie został jeszcze oficjalnie wyprzedany, firma otrzymała na niego ponad 37 000 rezerwacji.

Chervolet Corvette C8 Stingray: specyfikacja auta

Corvette C8 Stingray to najmocniejsza Corvette jaka powstała i pierwsza, która ma umieszczony silnik centralnie z tyłu. Auto napędzane jest 6,2-litrowym silnikiem Small Block V8 o mocy 502 KM i maksymalnym momentem obrotowym 637 Nm. Przyśpieszenie auta do 60 mil na godzinę ma zająć mniej niż trzy sekundy. To najlepszy wynik w historii modelu. Z nowinek warto wspomnieć, że to także pierwszy raz, gdy Corvette ma układ z suchą miską olejową. Oprócz tego auto otrzymało ośmiobiegową przekładnię dwusprzęgłową, pozwalającą w trybie manualnym całkowicie wyłączyć sprzęgła. Można powiedzieć, że inżynierzy GM wykonali kawał dobrej roboty przy tym aucie.