Luksusowe linia Casio G-SHOCK MR-G ujawniła model MRG-G2000BL-9A, w którym litery BL oznaczają rzecz jasna legendarnego artystę sztuk walki i gwiazdę kina kopanego – Bruce'a Lee. Nie bez przyczyny – gdyby żył, Lee w tym roku obchodziłby swoje 80. urodziny.

Zegarek jest pełen odniesień do aktora. Czarno-żółta kolorystyka zastosowana na kopercie i pasku jest wyraźnym ukłonem w stronę kultowego dresu noszonego przez Lee w wypuszczonym pośmiertnie filmie „Gra śmierci”. Z kolei kolory żółci i czerwieni, które pojawiają się w emblemacie Jeet Kune Do, sztuki walki stworzonej przez Lee, są również widoczne w logo MR-G i na wskaźnikach.

Ta zaktualizowana wersja MR-G posiada pasek Dura Soft Fluoro-Rubber, która zapewnia zarówno wysoką trwałość, jak i miękkość w nadgarstku. Szafirowy kryształ dba o to, aby zegarek był odporny na zarysowania. Ponadto MRG-G2000BL-9A ma również elegancki tytanowy bezel pokryty węglem, co zwiększa jego odporność na ścieranie; tytanową obudowę; system regulacji czasu zdolny do pozyskiwania danych przez Bluetootha oraz system ładowania zasilany energią słoneczną.

Wreszcie, zegarek zawiera wygrawerowany napis „Using no way as a way, having no limitation as limitation ” oraz tarczę ozdobioną znakiem „龍, który oznacza słowo „smok”, czyli pseudonim Bruce’a Lee. MRG-G2000BL-9A będzie limitowany do zaledwie 300 sztuk. Jego cena wynosi będzie 4 000 USD. Jeśli jesteście zainteresowani zakupem, to musicie poczekać do kwietnia.