„Carmen” -  elektryczny samochód w stylu retro

Hiszpańska firma Hispano Suiza postanowiła połączyć interesy fanów samochodów retro i zwolenników ekologicznych rozwiązań i zapowiedziała właśnie wypuszczenie na rynek samochodu o stylistyce vintage napędzanego na prąd. Hispano Suiza ostatni swój model wypuściła na rynek co prawda ponad pół wieku temu  - dokładnie w 1946 roku, ale teraz ma szansę na wielki powrót do motoryzacyjnej gry! Samochód, którym chce go zainicjować, nazwano „Carmen”, bo właśnie tak miała na imię wnuczka jednego z założycieli marki (Emilio de la Cuadra i Marc Birkigt). Pierwszy egzemplarz auta ma zostać pokazany podczas tegorocznych targów Autoshow w Genewie. Te odbędą się między 7 a 17 marca 2019. Do sieci już teraz trafiły jednak projekty i szkice linii samochodu.

„Carmen” - design, cena, premiera, parametry

Design „Carmen” inspirowany jest samochodem pochodzącym z 1938 roku. Dubonnet Xenia (oparty na oryginalnym designie modelu marki H6) - bo o nim mowa - był projektem Hispano Suiza stworzonym przez markę specjalnie dla francuskiego pilota André Dubonneta. Samochód w nowej odsłonie ma zachwycać jednak nie tylko estetycznie, ale i ekologicznie. Już zapowiedziano, że napęd elektryczny to tylko jedna z wielu niespodzianek, które czekają na jego potencjalnych nabywców. Dużo zależy jednak od ceny auta, której na razie nie podano. W tajemnicy trzymane się póki co także parametry techniczne „Carmen”.

I choć marka zapowiedziała, że wyprodukuje jedynie 19 egzemplarzy modelu, to chętnych na taki motoryzacyjny cymes na pewno nie zabraknie. W końcu milionerów, którzy są amatorami stylowo zarysowanego nadwozia, starannie wykończonych wnętrz i klasycznego furkotu silnika, jest na tej planecie bez liku. A że będzie ona przy okazji nieco czystsza? Kto by się z tym kłócił?