Nie David lub Michael, a Michał i nie artykuły papiernicze, a woda mineralna. Kultowy serial „The Office” (niekiedy w Polsce tłumaczony na „Biuro”) doczeka się nowej wersji. Jego akcja rozgrywała będzie się w Siedlcach, a konkretnie w mieszczącym się tam biurze firmy.

Canal+ poinformowało właśnie, że zajmuje się przeniesieniem formatu w polskie realia, a wszystko we współpracy z BBC Studios. Obecnie trwają zdjęcia do rodzimej odsłony „The Office”. Warto w tym miejscu nadmienić, że sitcom swoją przygodę rozpoczął w 2001 roku właśnie w BBC i doczekał się dwóch sezonów, następnie format był sprzedawany do innych krajów. Zdecydowanie najpopularniejsza okazała się odsłona stworzona przez Amerykanów, którzy ostatecznie kręcili serial aż przez osiem lat. Został on doceniony między innymi Złotym Globem, a nieśmiertelną postać Michaela Scotta stworzył Steve Carell. W USA „The Office” ukazywało się w latach 2005-2013 i obecnie uznawane jest za kultowe.

Co wiemy o polskim „The Office”?

Obok Piotra Polaka i Vanessy Aleksander, którzy zagrają główne role, w rodzimej odsłonie „The Office” zagrają Adam Woronowicz, Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak i Milena Lisiecka. Reżyserią zajął się Maciej Bochniak, a scenariusz napisali Łukasz Sychowicz, Jakub Rużyłło i Mateusz Zimnowodzki. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Paweł Chorzępa.

Na realizację polskiej wersji kultowego formatu zdecydowaliśmy się, bo na polskim rynku brakuje śmiałej, jakościowej komedii. Pierwowzór ma walor uniwersalny: świetnie się sprawdza i ogląda na całym świecie, w czasach pandemii tęsknimy za biurową codziennością i spoglądamy na nią z pewną nostalgią

– powiedziała Małgorzata Seck, Wiceprezes Zarządu ds. Programowych Canal+.

Nie podano jeszcze oficjalnej daty premiery polskiego „The Office”. Póki co wiadomo, że produkcja trafi na Canal+ jesienią tego roku.