Amerykańska marka Saucony Originals już po raz kolejny inicjuje „smaczną” kooperację i linię butów inspirowaną kolejnymi przekąskami. Efektem projektu realizowanego przy współpracy ze Sneaker Politics i Cafe du Monde jest limitowany model butów utrzymany w klimacie Nowego Orleanu jednocześnie inspirowany… pączkami, z których słynie amerykańska kawiarnia.

ZOBACZ: Buty do biegania na lato [GALERIA]

W najnowszym przedsięwzięciu amerykański brand przenosi nas do Nowego Orleanu i zaprasza do odwiedzenia jednego z najważniejszych sklepów z butami w USA, Sneaker Politics, a także zaprasza na latte i kultowe pączki w nie mniej kultowej kawiarni Cafe du Monde. Pierwszą kawę zaserwowano w niej ponad wiek temu, a dokładnie w 1862 r.

W tej dość nietypowej kooperacji płótnem dla wyobraźni designerów marki stał się model Saucony Shadow 5000, który wpisuje się w stylistykę popularnych miejsc na kulturalnej mapie Nowego Orleanu.

CZYTAJ TEŻ: Męskie obuwie na lato [GALERIA]

W modelu Brown Beignet efekt końcowy kreują odpowiednio dobrane kolory i akcenty. Podstawę stanowi miks zamszu, skóry oraz siatki, ale kluczowym motywem jest dbałość o detale jak choćby przyprószone na biało panele w górnej partii cholewki, wprost odnoszące się do pudru, bez którego trudno wyobrazić sobie słynne, orleański pączki. Kolorami wiodącymi w modelu są odcienie beżu i brązu, a całość uzupełnia biała podeszwa z zielonym spodem, nawiązująca do charakterystycznego patio w Cafe du Monde. Biel jest również obecna na wyściółce oraz języku, gdzie widnieją także zielone logotypy kawiarni i butiku ze sneakersami.

Limitowana edycja butów dostępna będzie w Polsce. Model Brown Beignet będzie można kupić za niecałe 600 złotych. Zainteresowani?