Zaglądamy do atelier i butiku Rodrigo De La Garzy

Siedemdziesięciometrowe, wysokie na prawie cztery metry atelier Rodrigo De La Garzy zostało zaprojektowane przez samego projektanta. W butiku znajdującym się w odrestaurowanej kamienicy przy ul. Mokotowskiej 8 w Warszawie dominującym kolorem jest czerń, którą pokryto większość ścian. Funkcjonuje ona jako jednolite tło dla prezentowanych produktów, a w połączeniu ze złotymi detalami odzwierciedla luksusowy, ale jednocześnie nieco egzotyczny charakter marki.

W głównej części butiku naszą uwagę zwróciła ściana pokryta czerwoną cegłą, na której zchwyciła nas instalacja zbudowana z instrumentów: trąbek, puzonów i waltornii. W centralnej części została wydzielona przestrzeń ekspozycyjna. Meble w stylu kolonialnym przejęły rolę sklepowych półek. Pośrodku znalazł się perski dywan w burgundowych barwach, który obecnie jest jednym z najmocniejszych trendów vintage w designie. W głównej przestrzeni znalazła się sfera wypoczynkowa, pełniąca także funkcję miejsca spotkań projektanta z klientami. Znalazła się w niej duża kanapa wykończona butelkowo-zielonym welurem oraz dwa fotele wykonane z tej samej tkaniny w kolorach ciemnoniebieskim i burgundowym. Pośrodku stanął stolik kawowy w formie wyrzeźbionego z pnia drzewa dużego kubiku.

W dalszej części butiku znajduje się komfortowa przymierzalnia. Jej charakterystycznym elementem jest ściana pokryta designerską tapetą we wzór kroczących panter. Naszą uwagę przyciągnęły też dwa ogromne lustra z bogato zdobionymi złotymi ramami w stylu barokowym. Na drewnianym parkiecie rozpościera się zaś kolejny dywan – tym razem w pomarańczowy, regularny wzór.

Ściany butiku projektant ozdobił zdjęciami i wycinkami z magazynów przedstawiającymi jego dokonania, klientów oraz najsłynniejsze projekty. Materiały zostały wyeksponowane przy pomocy złotych ram. W eleganckiej przestrzeni nie brakuje też naszych ulubionych roślin: palm, monster czy drzewek bonsai. Całości dopełniają detale, nadające przestrzeni eklektycznego charakteru i opowiadające historię samego projektanta. Na drewnianych meblach można dostrzec figurki przedstawiające zwierzęta: konie, nosorożce, zające oraz alpaki, będące wizytówką Meksyku i nawiązujące do polskiej hodowli projektanta.

Rodrigo De La Garza - krawiec polskich elegantów

Mimo prawdziwej mnogości stylów, które projektant wykorzystał w swoim butiku, we wnętrzu udało mu się zachować smak i styl. Dzięki wykorzystaniu naturalnego drewna jego męski, pozornie mroczny klimat nabrał ciepła i przestrzennego komfortu. Nic dziwnego, że chętnie zaglądają do niego stali klienci i ambasadorowie marki, w gronie których znajdują się m.in. Wojciech Mazolewski, Rafał Maserak, Michał Piróg, Piotr Czaykowski, Szymon Majewski, Kamil Pawelski – Ekskluzywny Menel i jedyny w swoim rodzaju Marcin Prokop.