Już od jakiegoś czasu firmy z całego świata pozwalają na bardziej swobodne formy ubierania się. W końcu nikt nie chce robić nadgodzin w trzyczęściowym garniturze. Business causal jest mniej restrykcyjny formalnie, co pozwala na większa swobodę i porzucenie w wielu przypadkach garnituru z krawatem oraz koszulą. Jednak wcale nie musi się wiązać to z ubieraniem się w chinosy, koszulę w kratę czy kamizelkę polarową. Można uniknąć takiej nudy i zachować stylowość w dość prosty sposób. Oto kilka rozwiązań:

Business Casual – jak się ubrać do biura? Spodnie materiałowe

Kilka par dobrze dopasowanych spodni materiałowych (np. w kratę) sprawi, że nie tylko pokażemy, że mamy coś więcej w szafie niż dżinsy, ale staniemy się nad wyraz eleganccy i nowocześni. Jednak ważne jest też byśmy dopasowali górę w inny sposób niż myślicie – zamiast koszuli i marynarki, wybieramy czarny t-shirt i kurtkę skórzaną. Tego typu spodnie kapitalnie sprawdzają się w tym połączeniu, bowiem w intrygujący sposób podnoszą formalność naszego stroju.

Business Casual – jak się ubrać do biura? Dżinsowy zestaw

Kiedyś wielkie faux pas mody, dziś coś, co warto stosować, stąd już niejednokrotnie w innych tekstach rekomendowaliśmy to rozwiązanie. Nie wszystkie dżinsy rzecz jasna będą nadawać się do stylu business casual (zapomnijcie o spodniach z dziurami), stąd należy postawić na jak najprostsze w fasonie i raczej ciemniejsze kolory. Kurtkę dżinsową łączymy chociażby z białym t-shirtem, ale jeśli to rozwiązanie wam nie pasuje, to można postawić w zamian na denimową koszulę. Najlepiej by spodnie były czarne, zaś góra utrzymana w ciemnym niebieskim.

Business Casual – jak się ubrać do biura? Swetry i golfy

Swetry i golfy pozwolą ci oderwać się od sztywnych kołnierzy i przy okazji zapewnią odpowiednie ciepło w tym sezonie. Przy okazji golf dobrze współgra z marynarką, więc mamy tutaj pole do popisu. Nie zapominajcie, że oprócz ciemnych kolorów warto stawiać chociażby na beżowy. To barwa, która świetnie ociepla stylizację. A jeśli już, to najlepiej pójść w stylówę Jeffa Goldbluma ze zdjęcia, który w wieku 66 lat jest jednym z prawdopodobnie 10 najlepiej ubierających się mężczyzn na naszej planecie.

Business Casual – jak się ubrać do biura? Ubrania w paski

Na koniec coś, co doskonale urozmaica naszą kreację i przy okazji trochę wydłuża sylwetkę. Wzór w paski na spodniach, koszulach czy swetrach to motyw, który jest zawsze modny. Paski na ubraniach występują w wersji poziomej i pionowej. W zasadzie częściej w poziomej, jak w przypadku koszul czy swetrów. Spodnie w paski jednak najczęściej występują w wersji pionowej. I tutaj mamy do wyboru paski o różnej szerokości. Takie spodnie są bardzo wyraziste, zwracają uwagę i pokazują, że nie interesują nas banalne rozwiązania. Podstawą jest, by mieć na sobie tylko jeden element z paskami. Najlepiej spodnie, ale można też przyjść któregoś dnia w swetrze lub koszuli z długim rękawem.