Słowne, czyli wydawnictwo, które powstało w wyniku rebrandingu Burdy Książki, zainaugurowało swoją działalność w kwietniu. Nowa marka na polskim rynku wydawniczym stawia sobie za cel wzrost sprzedaży dotychczas wydawanych tytułów, nawiązanie współpracy z nowymi autorami i poszerzenie portfolio liczącego już ponad 1200 książek wydawanych do tej pory pod markami Burda Książki i National Geographic. Wydawnictwo chce docierać do kolejnych grup odbiorców i coraz pełniej odpowiadać na oczekiwania czytelników.

Trzy nowe imprinty

Wyrastamy z mocnych fundamentów i imprinty, które zdecydowaliśmy się zaproponować wraz z nową nazwą, są właśnie wyrazem naszej ugruntowanej pozycji. Słowne mroczne będzie marką skierowaną do miłośników kryminałów i sensacji. Od lat wydajemy dla nich szerokie portfolio tytułów. Słowne z uczuciem to z kolei imprint dla wielbicieli i wielbicielek powieści obyczajowych oraz romansowych. Słowne młode  – znak, pod którym będziemy publikowali książki dla dzieci i młodzieży. Będziemy też kontynuowali wydawanie książek we współpracy z National Geographic.

– powiedziała Maria Deskur, dyrektor zarządzająca Słownym.

Najbliższe premiery nowości Słownego zaplanowane są na 14 kwietnia. Tego dnia na półkach księgarskich pojawią się takie pozycje jak „A miał być happy end” Katarzyny Kalicińskiej oraz „Siła przetrwania” będąca efektem współpracy duetu znanych autorek: Agnieszki Lingas-Łoniewskiej i Anny Szafrańskiej. Obie książki ukażą się nakładem imprintu Słowne z uczuciem. Kolejnymi premierami będą: „Winny” Joanny Opiat Bojarskiej (imprint Słowne mroczne), „Emocje na talerzu. Jak odbudować zdrową relację z jedzeniem” Elżbiety Lange oraz mocna pozycja z gatunku non-fiction – „Moja siła. Jak przerwać krąg przemocy i zacząć życia bez lęku” Justyny Moraczewskiej.

3 książki ze Słownego, po które warto sięgnąć

Grzegorz Kapla – „Chiny bez wzajemności”

Nazwisko, które z pewnością doskonale kojarzy każdy czytelnik ELLE MANa. Grzegorz Kapla w swojej najnowszej książce zabiera nas do Chin, ale jego celem nie są największe, tętniące życiem miasta, a prowincja tego kraju. To podróż z Lijang w Yunnanie, przez Kunming, Guilin, Kanton, Hong Kong, Makau do Szanghaju. Jest to pierwszy tytuł z serii Czuły Punkt, w ramach której podejmowane będą ważne, czasami kontrowersyjne zagadnienia związane ze współczesnym światem.

Agnieszka Gola-Rakowska – „Janusz Kulig. Niedokończona historia”

Janusz Kulig. Niedokończona historia to zbiór wywiadów o tragicznie zmarłym kierowcy rajdowym. Trzykrotnym mistrzu Polski, wicemistrzu Europy, dwukrotnym wicemistrzu Europy Centralnej oraz mistrzu Słowacji. Jednak to nie tytuły „zdobiły” Janusza, choć rajdy samochodowe były całym jego życiem. W książce znajdują się rozmowy z ludźmi, którzy byli najbliżej Mistrza. Rodzina, przyjaciele, team sportowy, kierowcy i piloci rajdowi. Wśród nich Sobiesław Zasada, Leszek Kuzaj, Maciej Wisławski, Michał Kościuszko i jeden z największych rywali Janusza – Krzysztof Hołowczyc.

Praca zbiorowa – „Zdobywcy. Ludzie, szczyty, wyprawy”

To opowieść o najwybitniejszych wspinaczach i ich osiągnięciach. To hołd złożony odwadze, nieokiełznanej chęci poszerzania horyzontów i przekraczania własnych ograniczeń. To opis ekscytujących przygód i niezwykłych postaci od Brytyjczyków taszczących skrzynki z szampanem do bazy pod Everestem w 1924 roku po księcia Abruzzów, który na lodowiec Malaspina na Alasce zabrał dziesięć stalowych łóżek. To historie ponad stu alpinistów i himalaistów, którzy pierwsi mierzyli się z górskimi szczytami – od Ötziego, człowieka lodu, po Edmunda Hillary’ego, Reinholda Messnera czy Wandę Rutkiewicz – nierzadko dokonując ważnych odkryć naukowych. To także przykłady niezwykłej odwagi, braterstwa, altruizmu i unikalnego poczucia humoru legendarnych wspinaczy w obliczu walki z żywiołami.