Moda męska: Burberry jesień-zima 2019/2020

Gdy Riccardo Tisci opuścił Givenchy, zwiastowano najgorsze francuskiemu domu mody. Jednak przejęcie pieczy nad projektami przez Clare Waight Keller okazało się dla marki punktem zwrotnym. Przyjęta z ogromnym entuzjazmem przez fanów Givenchy Keller odebrała niedługo potem nagrodę z rąk księżnej Meghan Markle dla najlepszej brytyjskiej projektantki. Jednak przechodząc do Burberry, Tisci musiał zmierzyć się z wysoko postawionymi wobec niego oczekiwaniami po jego poprzedniku. Christopher Bailey zasłynął bowiem nie tylko ze zjawiskowych kolekcji, ale także z wyjątkowych i nowatorskich strategii marketingowych jak See now, buy now.

W swojej drugiej już dla Burberry kolekcji Riccardo Tisci uczynił pokaz istną celebracją brytyjskiej mody, kultury i sztuki. Nazwana przez niego kolekcja “Tempest” inspirowana bowiem była kontrastem w brytyjskiej kulturze i pogodzie. Bo klimat - zarówno w kwestii polityki, jak i środowiska - jest gorącym tematem w tych burzliwych dla Wielkiej Brytanii czasach.

Burberry - camel is the new black

W okryciach wszystkich kolekcji Burberry od zawsze przodowały trencze. Nierzadko noszone przez influencerów, blogerów i buyerów odwrócone na drugą stronę w celu pokazania kultowej kratki. Jednak w kolekcji na sezon jesień-zima 2019/2020 kratka opanowała także swetry i oversize’owe puchówki. Na wybiegu zobaczyliśmy też kożuchy, parki i hybrydy puchowych kamizelek z płaszczami. Mimo, że kolekcję zdominował camelowy beż i zdaje się, że to on zawojuje nadchodzący sezon, to wśród sylwetek pojawiły się także czarne, skórzane akcenty. Ukoronowaniem całego pokazu było jednak wypuszczenie na wybieg modela we fladze Union Jack powiewającą z tyłu jego czarnego puchowego płaszcza.

Kolekcja była wyraźną kontynuacją wizji beżowej, formalnej odzieży, jaką Tisci rozpoczął w swojej pierwszej kolekcji. Projektant podzielił pokaz na dwie części. Zaczął od propozycji streetowych i sportowych przechodzących później w sylwetki garniturowe. Mimo że pokaz wzbudził emocje, Tisci w brawurowy sposób korzysta ze sprawdzonych już przez markę motywów, tworząc przy tym nową historię londyńskiego Burberry. 

Burberry na sezon jesień-zima 2019/2020 - zdjęcia

Zdjęcia z męskiej kolekcji Burberry na sezon jesień-zima 2019/2020 znajdziecie w naszej GALERII--->