Długo na to czekaliśmy – piłka nożna wraca

Prawie dwa miesiące bez piłki, musieli przeżyć najwierniejsi fani futbolu po tym jak większość europejskich lig zawiesiło swoje rozgrywki. W niektórych krajach ryzyko zarażenia wirusem covid-19 spada, a wraz z nim powoli „odmrażają się" kolejne elementy naszego życia. Pierwszą ligą, która wznowiła swoje rozgrywki jest niemiecka Bundesliga, która już w poprzedni weekend zaprosiła widzów przed telewizory. Przed telewizory, ponieważ wszystkie mecze zostały rozegrane przy zamkniętych trybunach, a piłkarze i członkowie sztabów szkoleniowych musieli przestrzegać rygorystycznych zasad bezpieczeństwa

Co zobaczymy w najbliższy weekend?

Już w najbliższy weekend (22-24.05) widzowie będą mogli zobaczyć ciekawe pojedynki Borussia Mönchengladbach zmierzy się z Bayerem Leverkusem, a Wolfsburg podejmie u siebie Borussię Dortmund. Na uwagę zasługuje też pojedynek Bayernu Monachium z zaliczającym ostatnio mały spadek formy Eintrachtem Frankfurt. 

Najlepsze dopiero przed nami

Jednak to, na co czekają wszyscy kibice niemieckie piłki nastąpi w najbliższy wtorek. O 18:30 Borussia Dortmund podejmie u siebie Bayern Monachium. Powiedzenie, że może to być mecz, który przechyli szalę mistrzostwa na korzyści Bayernu nie byłoby nadużyciem. Bawarczycy nie tylko mają szansę odskoczyć o reszty stawki na kolejnych kilka punktów, ale też zostawią za sobą pokonanego jednego z pretendentów do tytułu. Dla Borusii z kolei to ostatni moment na podgonienie ekipy z Monachium. Przed weekendową kolejką piłkarze Luciena Favre'a mają cztery punkty straty do Bayernu i jeśli przewaga ta powiększy się do siedmiu, mogą mieć ogromne problemu z odrobieniem straty.

Pojedynek Borussi i Bayernu ma także polski podtekst. Już od kilku lat pojedynki tych drużyn są okazją do stanięcia po dwóch różnych stronach boiska polskim reprezentantom Robertowi Lewandowskiemu i Łukaszowi Piszczkowi, który w ostatnich dniach podpisał nowy roczny kontrakt z drużyną. Jak sam twierdzi, będzie to ostatni jego rok w Dortmundzie, a potem zamierza wrócić do Polski.