O strachu czworonogów przed sztucznymi ogniami mówi się coraz częściej i coraz głośniej. Warszawa rezygnuje z sylwestrowego strzelania fajerwerkami, a w Wielkiej Brytanii publikuje się wyniki badań, które wskazują, że dyskomfort z powodu głośnych wybuchów odczuwa blisko 50 proc. psów. Teraz Ford prezentuje rozwiązanie, które może ucieszyć zarówno entuzjastów noworocznych pokazów jak i ich przeciwników.

Buda dla psów, które boją się fajerwerków

Jak działa wyciszana buda Forda? Kiedy zamontowane w niej głośniki wychwycą niebezpieczne dźwięki, wewnętrzny system audio natychmiast emituje przeciwną częstotliwość, neutralizującą szkodliwy hałas. Technologię wspomaga korkowa mata, którą wyściełany jest środek budy.

Zaprezentowane schronienie dla psów to dopiero prototyp, ale niewykluczone, że pociągnie za sobą szereg innych inicjatyw w tym zakresie. Inżynierowie Forda chwalą się jednocześnie, że to nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie, bo w zanadrzu mają szereg rozwiązań, które - wykorzystując motoryzacyjne know-how - mają znacząca upraszczać codzienne życie.