Najpierw Bryan Cranston i Aaron Paul umieścili na swoich kontach twitterowych dwa osiołki, a później udostępnili zdjęcie ze wspólnej podróży przez rzekę. To oczywiście szybko doprowadziło do spekulacji między fanami, którzy uznali, że chodzi nie tylko o premierę filmu „Breaking Bad”, ale również o powrót Waltera White’a. Co rzecz jasna nie miałoby sensu z racji tego, jak skończył się serial.

Ale sprawa dość szybko się wyjaśniła. Kolejne fotografie umieszczone przez aktorów pochodzą nie z filmu, a z reklamy, w której panowie wystąpili wspólnie. Chodzi o promocję narodowej meksykańskiej wódki Mezcal, którą aktorzy stworzyli pod nazwą Dos Hombres. Bryan Cranston potwierdził tę informację na swoim Instagramie:

„Trzy lata temu siedzieliśmy w barze sushi w Nowym Jorku. Rozmawialiśmy o życiu i o tym, co moglibyśmy zrobić razem. Spędziliśmy razem mnóstwo czasu podczas kręcenia ‘Breaking Bad’ i naprawdę zbudowaliśmy wyjątkową więź. Wiedząc, że nie możemy dzielić ekranu przez dłuższy czas – nasze myśli zwróciły się ku nowemu projektowi. Sączyliśmy tak koktajle i zastanawialiśmy się, co to powinno być. Młodszy spojrzał na swój napój i powiedział: wiesz, co powinniśmy zrobić? Powinniśmy zrobić naprawdę unikatowy Mezcal” – napisał aktor. I tak się stało.

CZYTAJ TEŻ: Najlepsze męskie stylizacje na Tony Awards 2019: Jake Gyllenhaal, Adam Driver, Billy Porter i Bryan Cranston

„Szalejemy za smakiem, aromatem i wszechstronnością tego odwiecznego alkoholu” – dodali aktorzy. Ich pierwsza butelka nazywa się Espadin (po typie agawy najczęściej używanej do Mezcalu). Można będzie wyczuć w niej nutki jabłka, mango, lokalnych owoców Oaxacan, drewna i oczywiście dymu. Można ją nawet już zamówić na stronie reservebar.com. Kosztuje 58 dolarów.

Trzeba przyznać, że aktorzy świetnie wykorzystali fakt, jak bardzo są uwielbiani przez fanów. Jakikolwiek tajemniczy post w mediach społecznościowych natychmiast wzbudził ogromne zainteresowanie. To tylko pokazuje siłę serialu i ich ikonicznych kreacji – ostatni sezon został wyemitowany w 2013 roku, ale większość z nas wciąż pamięta te niesamowite emocje, które nam dostarczył.

Film „Breaking Bad”

Od paru miesięcy wiemy, że faktycznie pojawi się filmowy sequel „Breaking Bad”. Jego akcja ma mieć miejsce tuż po wydarzeniach z serialu i przedstawiać dalsze losy Jesse’ego Pinkmana (Aaron Paul). Vince Gilligan, czyli twórca „Breaking Bad”, jest reżyserem, scenarzystą i producentem filmu.

Można zakładać, że Walter White najprawdopodobniej pojawi się w filmie jedynie w ramach retrospekcji. A co możemy zobaczyć w związku z wątkiem Pinkmana? W jednym z wywiadów Gilligan stwierdził, że jedna opcja jest taka, że jego bohater ucieka na Alaskę, zmienia nazwisko i zaczyna nowe życie.

Z kolei druga zakłada, że zostanie odnaleziony przez agentów federalnych. Gilligan jednak ma sporo innych możliwości do wyboru, więc dopiero w trakcie seansu się przekonamy, jak skończył Pinkman. Na razie nie znamy daty premiery filmu, ale bez wątpienia jesteśmy ciekawi końcowego rezultatu.