Bundesliga wróciła na dobre, a wraz z nią pojedynki polskich piłkarzy reprezentujących inne barwy. W tym tygodniu na przeciw siebie będą mieli okazje stanąć Łukasz Piszczek w barwach Borussi i Krzysztof Piątek w koszulce Herthy Berlin.

Polacy w pierwszych składach?

Pozycja Łukasza Piszczka w trzyosobowym bloku obronnym Borussi wydaje się niezagrożona. Polak po wznownieniu rozgrywek notuje bardzo dobre występy, a niemieccy dziennikarze podkreślają jego znaczenie dla drużyny z Dortmundu. Niestety, Krzysztof Piątek nie może być tak pewny występu jak jego rodak.

Nowy trener Herty Berlin Bruno Labbadia częściej ostatnio stawia na innych napastników. Najgroźniejszym rywalem do miejsca w pierwszym składzie wydaje się Vedad Ibisević, który został okrzyknięty odkryciem nowego trenera. Po 35 letnim Bośniaku nikt nie spodziewał się zwyżki formy, a po wznowieniu rozgrywek ten zanotował już dwa trafienia i dwie asysty. Szansy Piątka na występ nie wolno skreślać – akcje Polaka znacząco wzrosły po ostatnim dobrym występie przeciwko Augsburgowi, w którym Polak trafił do siatki.

Początek starcia o godzinie 18:30, a transmisję z polskim komentarzem będzie można oglądać w Eleven Sports 1.

CZYTAJ TEŻ: Oglądałeś „Ostatni taniec" i zatęskniłeś za koszykówką? Oto wszystkie rzeczy, których potrzebujesz

ZOBACZ: Jogging w wydaniu Matthew McConaugheya i Flea. Dobierz ubrania do biegania w ich stylu

ELLE MAN POLECA: Netflix ujawnił, kto będzie bohaterem kolejnego serialu o sportowej gwieździe