Mimo iż do premiery nowego filmu z agentem 007 jeszcze trochę zostało, to już wiemy, czym Daniel Craig będzie jeździł w filmie. Teraz wiemy również, jakie okulary przeciwsłoneczne założy na siebie. Podczas kręcenia scen w Londynie aktor został przyłapany w czarnych vintagowych okularach marki Barton Perreira o nazwie „Joe”.

CZYTAJ TEŻ: „Bond 25”: Agent 007 będzie jeździł autem wartym 1,5 mln funtów. Oto Aston Martin Valhalla

Ramki tych okularów przeciwsłonecznych wykonano z grubego octanu, co sprawia, że mają wyraźną sylwetkę. Z kolei kwadratowe soczewki podkreślają ich mocno męski charakter. W ramach ciekawego wykończenia, ręcznie grawerowany krzyżyk przecina skronie.

„Joe” kosztują 395 dolarów, co na nasze daje blisko 1500 zł. Sęk w tym, że w tej chwili są niedostępne. Można je jednak zamówić – na dostawę trzeba jednak czekać do stycznia. Można powiedzieć, że to zaledwie preludium, bowiem model Barton Perreira będzie szczególnie rozchwytywany w trakcie premiery 25. części przygód Jamesa Bonda.

Cała sytuacja ładnie wpisuje się w to, że od lat 60. jest kimś w rodzaju influencera. Pokazuje mężczyznom, jak żyć, pić i ubierać się. Wszyscy z nas sprawdzają, jaki garnitur, płaszcz czy jakie buty nosił na sobie aktor wcielający się w Jamesa Bonda. Szczególnie stylowo pod tym kątem zrobiło się w czasach Daniela Craiga. Także w kwestii częstotliwości pojawiania się okularów przeciwsłonecznych, o czym pisaliśmy już wcześniej. Sprawa z nowymi Bartonami to doskonały przykład, jak umiejętnie lokowane są produkty w filmach z Bondem.

CZYTAJ TEŻ: James Bond – te okulary przeciwsłoneczne nosił agent 007 w filmach. Każda para to już klasyk!

„Bond 25” – obsada i fabuła

Przypomnijmy, że 25 kwietnia dowiedzieliśmy się, że w obsadzie 25. części franczyzy z Jamesem Bondem pojawią się aktorzy doskonale nam znani z ostatnich filmów: Daniel Craig, Ralph Fiennes, Naomie Harris, Ben Whisaw, Rory Kinnear, Lea Seydoux i Jeffrey Wright. Wśród nowych twarzy są Rami Malek, Dali Benssalah, Billy Magnussen, David Dencik, Lashana Lynch i Ana De Armas.

Później uzyskaliśmy pierwsze informacje na temat fabuły. Bond odszedł ze służby i prowadzi spokojne życie na Jamajce. Jednak jego stary przyjaciel z CIA, Felix Leiter, zjawia się, by prosić go o pomoc. Chodzi o uratowanie porwanego naukowca. Misja okaże się o wiele bardziej niebezpieczna, niż początkowo zakładano. Bond wpadnie na trop pewnego złoczyńcy, która posiada niezwykle niebezpieczną nową technologię.

„Bond 25” – kiedy premiera?

Najnowszy film z Jamesem Bondem trafi do kin 8 kwietnia 2020 roku. Data premiery produkcji została przesunięta z tego roku na następny z powodu zawirowań na stołku reżyserskim. Pierwotnie film miał wyreżyserować Danny Boyle, twórca głośnego „Trainspotting”. Jednak między nim a producentami doszło do konfliktu w związku ze scenariuszem. Miał nawiązywać do współczesnych, napiętych stosunków na linii Rosja – Wielka Brytania. Boyle chciał również obsadzić Tomasza Kota w roli antagonisty. Rzekomo te pomysły nie spodobały się Danielowi Craigowi. 

CZYTAJ TEŻ: Zegarki Jamesa Bonda. Oto modele, które agent 007 nosił w swoich filmach

Na jego zastępcę wybrano Cary’ego Fukunagę, który zebrał bardzo dobre recenzje za swoją pracę przy pierwszym sezonie „Detektywa”. Już od dłuższego czasu wiadomo, że „Bond 25” będzie ostatnim filmem Craiga w roli bohatera stworzonego przez Iana Fleminga. Miejmy nadzieję, że aktor pożegna się z serią w triumfalny sposób.