James Bond lubi nie tylko wstrząśnięte martini, ale również szampana. To właśnie ten trunek jest drugim najczęściej pojawiającym się w filmach o agencie 007. Jak do tej pory wino musujące pojawiło się w piętnastu produkcjach, ale już niebawem do tego grona dołączy kolejna – mowa oczywiście o filmie „Nie czas umierać”, który w polskich kinach zadebiutuje 1 października.

Z okazji współpracy przy filmie firma Bollinger Champagne wypuściła specjalną limitowaną edycję swojego szampana, która dostępna jest z dopiskiem „007 Edition”. Pochodzące z Francji Special Cuvee sprzedawane jest w specjalnie przygotowanym na tę okazję pudełku – z podobizną Jamesa Bonda i oczywiście Astonem Martinem DB5. Przy okazji premiery bondowskiego szampana przygotowano specjalną sesję zdjęciową, za którą odpowiedzialny jest sam Greg Williams.

W studiu – poza butelką szampana – pojawił się wspomniany pojazd Bonda. Z efektami prac fotografa możecie zapoznać się poniżej:

W butelce „Bollinger Special Cuvee 007 Limited Edition” znajduje się unikalne połączenie Pinot, Chardonnay i Meunier. Trunek dojrzewa od 5 do 15 lat. Szampan trafił do specjalistycznych sklepów na całym świecie i kosztować powinien – według cennika producenta – 79 dolarów (nieco ponad 300 zł). Według przekazanych informacji, szampan Jamesa Bonda powinien trafić do wszystkich punktów sprzedaży, w których do tej pory dostępne były wina musujące od Bollinger Champagne.

Oczekiwanie dobiega końca!

„Nie czas umierać”, za którego stworzenie odpowiedzialny jest Cary Joji Fukunaga, zadebiutuje już za kilka tygodni. Kinowy debiut wyczekiwanej przez wielu produkcji był kilkukrotnie przekładany z powodu pandemii koronawirusa. Wydaje się jednak, że październikowej premiery już nic nie jest w stanie powstrzymać.

W filmie główną rolę zagra Daniel Craig, dla którego będzie to pożegnanie z uniwersum Jamesa Bonda. W filmie wystąpi również Rami Malek, który będzie głównym antagonistą agenta 007. Poza nimi w „Nie czas umierać” wystąpią między innymi Ralph Fiennes, Christopher Waltz czy Léa Seydoux.