Miniserial „W głębi lasu”, który w Polsce zrealizował Netflix, okazał się jednym z większych przebojów 2020 roku na popularnej platformie. Produkcja powstała na podstawie prozy Harlana Cobena, a zagrali w niej między innymi Grzegorz Damięcki, Agnieszka Grochowska oraz Hubert Miłkowski. Wiadomo było, że Mistrz Kryminałów zagości na Netfliksie na dłużej i… właśnie ogłoszono powstanie kolejnego serialu, za który ponownie odpowiedzialni będą Polacy!

Serial „Zachowaj spokój” ma mieć swoją premierę w drugiej połowie 2022 roku. W nowej produkcji główne role zagrają Magdalena Boczarska oraz Leszek Lichota, a obok nich wystąpią między innymi Jacek Poniedziałek, Justyna Wasilewska, Wiktoria Gorodeckaja, Agata Łabno i Bartłomiej Topa. W produkcji pojawią się również znani z „W głębi lasu” Agnieszka Grochowska i Grzegorz Damięcki. Wiadomo już, że miniserial składał się będzie z sześciu odcinków (podobnie jak „W głębi lasu”).

„Zachowaj spokój” – o czym będzie?

Akcja serialu rozgrywać się będzie na zamożnym osiedlu, gdzie zbudowana została pozostająca w bliskich relacjach lokalna społeczność. Ich spokojne życie burzy się w momencie, gdy 18-letni Adam znika bez śladu. Sprawa jest rozwojowa, a niebezpieczeństwo czyha również na innych młodych ludzi mieszkających na osiedlu. Ci postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce, czemu próbują zapobiec zdesperowani rodzice.

Warto nadmienić, że „Zachowaj spokój” nie jest bezpośrednią kontynuacją „W głębi lasu”, ale pokaże dalsze losy kilku bohaterów znanych z pierwszej ekranizacji prozy Cobena.

Autor książki poleca nowy serial

Harlan Coben to jeden z najbardziej poczytnych autorów kryminałów na świecie. Współpraca z Netfliksem jest dla niego sporym wyróżnieniem, o czym wspomniał przy okazji promocji serialu „Zachowaj spokój”:

Niezwykle się cieszę z możliwości ponownej współpracy z Netflix i utalentowanymi polskimi twórcami. Mam nadzieję, że widzowie w Polsce i na całym świecie będą oczarowani zwrotami akcji. Cieszę się, że poznają nie tylko nowych bohaterów, granych przez Magdalenę i Leszka, ale także dowiedzą się, jak potoczyły się losy Laury i Pawła po zakończeniu akcji „W głębi lasu”.

Za produkcję nowego serialu odpowiada ATM Grupa.