Jeden z najbardziej cenionych amerykańskich artystów zaskoczył wszystkich w piątek swoją informacją o wydaniu nowej płyty. 39. studyjny album Dylana o tytule „Rough and Rowdy Days” trafi do sprzedaży 19 czerwca.

Każda premierowa muzyka od Dylana wzbudza spore zainteresowanie w świecie muzyki, więc można się spodziewać, że powstanie sporo tekstów na jej temat i sprzeda się nie najgorzej. Tym bardziej, że jest to jego pierwszy album z oryginalnymi utworami od 8 lat. I także pierwszy, który powstał po tym, jak Amerykanin został laureatem Nobla w dziedzinie literatury w 2016 roku.

ZOBACZ TEŻ: The Rolling Stones wydali pierwszy od 8 lat nowy utwór! Posłuchaj „Living in a Ghost Town”

W ramach zapowiedzi Dylan wypuścił także kolejny utwór z płyty. „False Prophet” jest już trzecim singlem z „Rough and Rowdy Ways”. Wcześniej mogliśmy posłuchać 17-minutowego „Murder Most Foul” o zabójstwie JFK oraz „I Contain Multitudes”, który zawiera odwołania w tekście do The Rolling Stones, Franka Sinatry i Walta Whitmana.

Ostatni album Dylana z nowymi piosenkami – „Tempest” – zebrał dobre recenzje, choć nie zalicza się go do największych osiągnięć muzyka z XXI wieku. Tutaj akurat dominują dwie inne płyty: „Love and Theft” oraz „Modern Times”. Po „Tempest” Dylan wydał trzy albumy ze standardami, które były głównie skierowane do jego fanów. Już niebawem przekonamy się, czy „Rough and Rowdy Ways” zrobi większe zamieszanie.

„False Prophet” możecie posłuchać poniżej: