Nowy elektryczny model BMW promowany jest hasłem „Bądź zmianą, której potrzebuje świat" i trzeba przyznać, że bardzo dobrze pasuje ono do prezentowanego modelu i wizji rozwoju marki na następne lata. BMW iX od początku było tworzone jako punkt przełomowy w historii bawarskiej marki, której celem jest podtrzymywane roli prekursora na rynku elektrycznie napędzanych samochodów. Wyjątkową atmosferę czuć było także na polskiej prezentacji nowego modelu. Zaproszeni goście nieustannie wymieniali się domysłami na temat nowego modelu, a gdy został on oficjalnie zaprezentowany byli bardzo zainteresowani szczegółami projektu.

Na oficjalnej prezentacji nie zabrakło gwiazd i ludzi kultury, którzy licznie stawili się, by obejrzeć nowy projekt niemieckiej marki. Wśród zaproszonych gości byli m.in: Anna Orska, Borys Kudlicka, Jacek Poremba, Jakub Józef Orliński, Krzysztof Zalewski, Marcin Musiałowski, Olivier Janiak czy Teresa i Dariusz Rosati. 

Dyrektor zarządzający BMW Group

BMW iX jest pierwszym modelem niemieckiej marki, który został od podstaw stworzony z myślą o elektryczny napędzie. Oznacza to, że już na poziomie pierwszych szkiców tworzonych przez projektantów, wszystkie elementy samochodu były przygotowywane z myślą o dopasowaniu ich do ekologicznego napędu. Zupełnie nowe podejście do tworzenia samochodów widać także w futurystycznym kształcie nadwozia, które z jednej strony czerpie pełnymi garściami z tradycji niemieckiej marki, a z drugiej pokazuje, w którą stronę zmierza współczesne myślenie o motoryzacji.