Pielęgnacja twarzy, na którą składa się oczyszczanie, tonizowanie, odżywianie oraz nawilżanie, to nasz codzienny obowiązek. W związku z tym w kosmetyczkach każdego z nas koniecznie musi znaleźć się miejsce dla: sprawdzonego żelu do mycia twarzy, toniku, a także dobrego kremu nawilżającego dopasowanego do indywidualnych potrzeb cery. Warto jednak pamiętać, że równie ważne co dobór odpowiednich specyfików jest również regularność i sposób ich używania. Przez nieprawidłową pielęgnację możemy wyrządzić sobie dużą krzywdę i nie pomogą tu nawet kosmetyki z górnej półki. 

Największe błędy w pielęgnacji twarzy

Starannie dbasz o swoją cerę, używasz najlepszych produktów, prowadzisz zdrowy tryb życia, a upragnionych efektów, jak nie było, tak nie ma? Bardzo możliwe, że podczas porannego i wieczornego rytuału popełniasz jeden z najczęściej popełnianych błędów pielęgnacyjnych, który istotnie wpływa na kondycję Twojej skóry. Sprawdź i przekonaj się o tym sam. Oto 4 największe grzechy w pielęgnacji cery. Pamiętaj - niekiedy już małą zmianą można zdziałać naprawdę wiele! 

Błędy w pielęgnacji - myjesz twarz tylko wodą

Woda to za mało. Jak już wiele razy wspominaliśmy - aby zachować zdrowy i młody wygląd skóry warto zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty. Tonik, serum, krem o właściwościach nawilżających i regenerujących to must have. Czasy, kiedy mężczyznom nie wypadało używać kosmetyków pielęgnacyjnych odeszły już dawno w zapomnienie. Wystarczy, że odwiedzimy pierwszą lepszą drogerię, gdzie półki uginają się pod ciężarem artykułów dla panów. 

Błędy w pielęgnacji - nieprawidłowa kolejność

W pielęgnacji każdy krok jest niezmiernie ważny i ma swoje uzasadnienie. Przed zaaplikowaniem toniku należy dokładnie oczyścić twarz, następnie nakładamy serum, które pozwala odzyskać skórze świeżość i blask. Last but not least! Czyli krem nawilżający - przy wyborze odpowiedniego należy kierować się tym, do jakiej skóry przeznaczony on jest. Dokładne określenie rodzaju cery bywa dość problematyczne, dlatego warto w tej sprawie udać się do specjalisty - dermatologa lub kosmetologa - wtedy wybór stanie się o wiele prostszy. Rytuał należy powtarzać dwa razy dziennie - rano i wieczorem. 

Błędy w pielęgnacji - brak ochrony przed słońcem

Należy pamiętać, że skóra twarzy narażona jest na działanie promieni UVB przez cały rok (warto podkreślić), a nie tylko latem. Niestety, wielu z nas o tym zapomina, a brak skutecznej ochrony szybko może dać o sobie znać. Krem z filtrem SPF, za który nasza cera nam podziękuje, skutecznie chroni przed oparzeniami słonecznymi oraz zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Jego brak spowoduje utratę elastyczności, przebarwienia, a nawet, co najgorsze, choroby nowotworowe. 

Błędy w pielęgnacji - złe nawyki

W czasie pandemii zewsząd słyszymy, żeby myć ręce wodą z mydłem tak często, jak to tylko możliwe. I ten nawyk niech z nami już zostanie na zawsze. Zachowanie czystości jest bardzo ważne w trakcie pielęgnacji, a przyznajmy szczerze, wielu z nas o tym po prostu zapomina. Istnieje jednak prosta zasada - najpierw dłonie, potem twarzy. Odwrotna kolejność nie przyniesie pożytku, a będzie tylko przyczyną wszelakich problemów z cerą i narastającej frustracji. 

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz - mawiają nasze mamy. Pewnie zastanawiacie się teraz jak to popularne przysłowie ma się do codziennej pielęgnacji. I tu Was zaskoczymy, bo bardzo duże, ale w zupełnie innym kontekście. Nie każdy wie, że rzadka zmiana pościeli czy ręczników może wpłynąć na stan Twojej skóry, czego konsekwencją mogą być alergie, trądzik lub wypryski. Podobnie jest w przypadku telefonu. Zbyt częste przykładanie ekranu smartfona, który jest niewidocznym siedliskiem dla brudu, kurzu i bakterii, do twarzy nie wróży niczego dobrego.