Black Mirror”, czyli „Czarne lustro” było jedną z najgłośniejszych i najpopularniejszych produkcji Netflixa w jego dość krótkiej historii. Nic dziwnego, że właściciel platformy streamingowej zdecydował się pójść za ciosem i już jutro – 28 grudnia 2019 – wypuści kontynuację wielowątkowego serialu, który pokazuje, jak straszna może być nasza przyszłość, jeśli tylko za daleko wpuścimy technologię w nasze życie. Tym razem Netflix nie pokaże jednak typowego sezonu serialu. Już od dłuższego czasu w mediach pojawiały się plotki, że zamiast kilku odcinków, tym razem zobaczymy pełnometrażowy film pt. „Black Mirror: Bandersnatch”. Cała idea tej odsłony „Czarnego lustra” jest jednak o tyle ekscytująca, że film – w przeciwieństwie do poprzednich sezonów serialu – ma być interaktywny. Co to dokładnie oznacza?

Black Mirror: Bandersnatch - fabuła

Bandersnatch” będzie osadzony w 1984 roku. Film ma opowiadać o młodym programiście, którego przerasta praca nad grą wideo inspirowaną powieścią fantasy. Szybko okaże się jednak, że na kryzys twórczy są sposoby, które podsunie mu kolega. I jak to w „Czarnym lustrze” bywa, główny bohater będzie musiał ponieść przytłaczające konsekwencje swojego wyboru. Z tą różnicą, że tym razem wybierze je dla niego widz, czyli Ty.

Black Mirror: Bandersnatch - film interaktywny, czyli jaki?

Jak podają amerykańskie serwisy filmowe, do tej pory zrealizowano ponad 300 minut filmu. Nie oznacza to jednak, każdy będzie musiał obejrzeć 5 godzin losów głównego bohatera. Każdy widz będzie mógł samodzielnie wybrać rozwój fabuły spośród kilku opcjonalnych rozwiązań. Ta formuła wiąże się z resztą mocno z tematem odcinka. Uważni widzowie „Black Mirror” pamiętają na pewno, że słowo „Bandersnatch” pojawiało się już w „Czarnym lustrze” dwukrotnie - właśnie w odniesieniu do rzekomej gry komputerowej.

Black Mirror: Bandersnatch - trailer

Ciekawostką dla fanów muzyki pop będzie zaś dodatkow fakt, że w jednej z odsłon „Bandersnatcha” ma pojawić się świeżo upieczona żona Liama Hemswortha – wokalistka Miley Cyrus. Pytanie tylko, czy wybierzesz taki rozwój fabuły, który powili Ci na nią trafić…?

Zwiastun filmu „Black Mirror: Bandersnatch” obejrzysz poniżej: