Spodnie jeansowe to jak doskonale wiadomo uniwersalna część odzieży męskiej. Większość panów nosi je właściwie przez cały rok. Jednak jak niejeden z nas się już przekonał, nie są one najłatwiejsze do noszenia w upały. Nie dość, że może być w nich za gorąco, to jeszcze istnieje szansa, że obetrą nam uda. Jednak każdy doskonale wie, że świetnie o tej porze roku (a także wiosną) sprawdzają się białe spodnie jeansowe. Skoro aura dopisuje, to czemu nie postawić na biel? To jeden z najlepszych ruchów, jakie może wykonać mężczyzna w tym czasie.

Jednak gdy na dworze robi się zimniej, to przeważnie wybieramy spodnie o kolorze niebieskim lub czarnym. Ciemniejsze barwy niby zgrywają się z aurą i na pewno lepiej będą wyglądać po tym, jak ominiemy już wszystkie kałuże czy błoto. Z drugiej strony białe jeansy jesienią i zimą to szalenie elegancki i szykowny pomysł na stylizację. Owszem, odważny i ryzykowny, bo istnieje duża szansa, że je zabrudzimy. Ale ostatnie lata pokazały nam, że podczas tych pór roku występuje także sporo suchych dni. I właśnie je możecie potraktować jako dobre okienko, by założyć na siebie białe spodnie.

ZOBACZ TEŻ: Czarne jeansy dla mężczyzn. Od klasyki po hity z wybiegów [SHOPPING]

Bo jakby nie patrzeć na tę sprawę, noszenie białych jeansów jesienią czy zimą dodaje niezwykłej świeżości i odrobinę nonszalancji do generalnie płaskiego i ponurego stylu, na jaki stawiają mężczyźni w tym czasie. Każde rozbicie hegemoni szarości, czerni czy granatu trzeba przyjąć jako dobry pomysł. Co za tym idzie, zamień parę niebieskich jeansów na te koloru białego i połącz je z brązowymi butami chelsea, chukka czy derby, camelowym lub granatowym płaszczem oraz szarym swetrem. Efekt? Otrzymasz strój, który natychmiast zwróci uwagę przechodniów czy ludzi z pracy.

Wystarczy spojrzeć, jak nosi się w zimie Alessandro Squarzi, włoska ikona stylu. Ten pan często jest fotografowany podczas targów Pitti Uomo czy różnych Fashion Weeków. Squarzi regularnie ubiera białe jeansy w tym czasie. I wygląda zabójczo. Jak widać da się.