Rob Schlipper i Magnus McGlashan to dwóch Australijczyków, którzy u progu swojej dorosłości, wyruszyli w studencką podróż - zwiedzili m.in. Azję, Europę, a także żeglowali na pełnym morzu. Przemierzali kilometry stopem lądowym i morskim, poznawali zaułki, które nie były stałymi punktami na mapach turystycznych, a cały ich dobytek mieścił się w jednym tylko plecaku. Rob i Magnus uważali, że nie można w pełni oddać się przygodzie, jeśli nieustannie myśli się o bezpieczeństwie swojego bagażu. (Który z nas nie zna tego uczucia, szczególnie kiedy w drodze na Morskie Oko do plecaka spakowałeś pierścionek zaręczynowy?) Wierzyli w to, że lepsze zabezpieczenie ekwipunku pozwoli im bardziej cieszyć się z wyprawy. Bazując na swoich doświadczeniach, w 1998 roku założyli firmę Outpac Designs Limited, która rozpoczęła produkcję bezpiecznych toreb i plecaków. Początkowo ta w swoim portfolio miała tylko produkty turystyczne, przeznaczone dla podróżujących z plecakiem. Następnie przekształciła się w markę Pacsafe, która po ponad 20 latach proponuje w ramach swojej oferty pełną gamę produktów obejmującą walizki, bagaże podręczne oraz linie dedykowane podróżom turystyczno-miejskim. Jaki znaleźli sposób na bezpieczne podróżowanie?

Podróżuj bezpiecznie, czyli jak?

Rob Schlipper i Magnus McGlashan mieli na to jedno rozwiązanie: wymyślili antykradzieżowe plecaki. Patent, na którym oparli swoje produkty polegał na zainstalowaniu w ich produktach metalowych siatek, które uniemożliwiają przecięcie ich z boku lub od frontu oraz ukrytych w paskach linek (również z metalu), które dają możliwość przypięcie ich do stałego elementu konstrukcyjnego np. barierki. Dzięki temu złodziej nie dokona okazjonalnej kradzieży. Jak się jednak okazuje, to nie jedyne patenty, których należy szukać w antykradzieżowych plecakach i torbach. W co jeszcze powinny być wyposażone?

Tajemnica plecaków antykradzieżowych

Wśród zabezpieczeń stosowanych przez Roba i Magnusa znalazły się też m.in. podwójne spirale zamków, blokady suwaków, pomysłowe klamry i zapięcia oraz strefy ochrony cyfrowej RFIDsafe, które chronią przed nieautoryzowanym zeskanowaniem kart płatniczych i dokumentów. W kontekście wypraw w podejrzane reiwry warto mieś na uwadze, że przed kradzieżą zabezpieczą nas nie tylko antykradzieżowe plecaki, ale też sekretne portfele, biodrówki, saszetki, siatki zabezpieczające na bagaż oraz sejfy podróżne, które podnoszą bezpieczeństwo przewożonych gadżetów i dokumentów. Brzmi jak roz-wiązanie, do którego warto się przy-wiązać?

TORBY DLA ELEGANTA: Volvo i Sandqvist razem w walce o eleganckie podróżowanie

Najciekawsze modele takowych już teraz znajdziesz w naszej GALERII--->